Złoty w lepszej sytuacji

2015-09-30

Lepsza sytuacja złotego. Wczoraj nasza waluta zanotowała spadki do okolic miesięcznych minimów, ale pod koniec sesji złoty zdołał wyhamować, a dziś odrabia straty. Poznamy także szereg odczytów gospodarczych z kraju, a po południu z USA. Na euro punkt oporu został utrzymany przy 4,25, frank konsoliduje w okolicy 3,87 a na funcie i dolarze próba rozegrania silniejszego złotego.

 

Dzisiejsze kursy walut

Od rana obserwujemy stabilizację kwotowań złotego. Po wczorajszych spadkach przyszedł czas na odrabiania strat. Dzisiejsze kursy walut : 3,7663 zł za dolara amerykańskiego, 4,2342 zł wobec euro, 3,8736 zł za franka szwajcarskiego i 5,7096 zł względem funta szterlinga.

 

Sytuacja na parach

Wykres techniczny potwierdza utrzymanie dotychczasowego punktu oporu na parze z euro w okolicy 4,25 zł. Na parze z frankiem szwajcarskim wzrosty wyhamowały, co jest zapewne dobrą wiadomością dla kredytobiorców mających kredyt w tej walucie. Jeśli chodzi o brytyjskiego funta i dolara amerykańskiego to prawdopodobne są próby rozegrania silniejszego złotego.

 

Presja podażowa

Wczorajsza sesja pokazała jak silna może być presja podażowa na waluty rynków wschodzących, w tym także na naszego złotego. Sytuacja ta wynikła głównie ze złych danych z Chin. Dotychczas złoty słabiej reagował na doniesienia z tego regionu świata, jednak tym razem straty na złotym były bardziej odczuwalne. Waz z poprawą nastrojów na szerokim rynku nasza waluta zdołała odbić.

 

Czego boją się inwestorzy

Nerwowe reakcje na rynku są właściwie ostatnio standardem. Wystarczyły słabe indeksy w Chinach, by w połączeniu z wizją podwyżek stóp w USA nastąpił odwrót od walut EM, w tym o koszyka CEE. Kolejne publiczne wystąpienia przedstawicieli FED podsycają niepewność i niepokój na rynku. Dziś seria odczytów makro z kraju oraz dane z USA, ale najważniejszym impulsem będą piątkowe dane.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych