Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty w lepszej sytuacji

2015-09-30

Lepsza sytuacja złotego. Wczoraj nasza waluta zanotowała spadki do okolic miesięcznych minimów, ale pod koniec sesji złoty zdołał wyhamować, a dziś odrabia straty. Poznamy także szereg odczytów gospodarczych z kraju, a po południu z USA. Na euro punkt oporu został utrzymany przy 4,25, frank konsoliduje w okolicy 3,87 a na funcie i dolarze próba rozegrania silniejszego złotego.

 

Dzisiejsze kursy walut

Od rana obserwujemy stabilizację kwotowań złotego. Po wczorajszych spadkach przyszedł czas na odrabiania strat. Dzisiejsze kursy walut : 3,7663 zł za dolara amerykańskiego, 4,2342 zł wobec euro, 3,8736 zł za franka szwajcarskiego i 5,7096 zł względem funta szterlinga.

 

Sytuacja na parach

Wykres techniczny potwierdza utrzymanie dotychczasowego punktu oporu na parze z euro w okolicy 4,25 zł. Na parze z frankiem szwajcarskim wzrosty wyhamowały, co jest zapewne dobrą wiadomością dla kredytobiorców mających kredyt w tej walucie. Jeśli chodzi o brytyjskiego funta i dolara amerykańskiego to prawdopodobne są próby rozegrania silniejszego złotego.

 

Presja podażowa

Wczorajsza sesja pokazała jak silna może być presja podażowa na waluty rynków wschodzących, w tym także na naszego złotego. Sytuacja ta wynikła głównie ze złych danych z Chin. Dotychczas złoty słabiej reagował na doniesienia z tego regionu świata, jednak tym razem straty na złotym były bardziej odczuwalne. Waz z poprawą nastrojów na szerokim rynku nasza waluta zdołała odbić.

 

Czego boją się inwestorzy

Nerwowe reakcje na rynku są właściwie ostatnio standardem. Wystarczyły słabe indeksy w Chinach, by w połączeniu z wizją podwyżek stóp w USA nastąpił odwrót od walut EM, w tym o koszyka CEE. Kolejne publiczne wystąpienia przedstawicieli FED podsycają niepewność i niepokój na rynku. Dziś seria odczytów makro z kraju oraz dane z USA, ale najważniejszym impulsem będą piątkowe dane.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc