Dziś złoty w lepszej kondycji

2015-12-15

Złoty zdołał się lekko umocnić wobec głównych walut, co cieszy np. kredytobiorców walutowych. Wokół walut CEE nowa, dobra energia. Z tej poprawy nastrojów skorzystał też złoty. Oprócz poprawy nastrojów wokół koszyka CEE znaczącym impulsem były też doniesienia  z MF o założeniach budżetowych na przyszły rok.

 

Złoty lepiej wyceniany

Wokół walut naszego regionu wyraźna poprawa nastrojów. Złoty skorzystał i umocnił się na większości kursy walut - złotówka w dobrej kondycji zestawień. Pozytywnym impulsem okazały się też doniesienia z Ministerstwa Finansów. Założenia budżetowe na przyszły rok są optymistyczne, deficyt nie powinien przekroczyć 2,8 proc. co oznacza, że nie zostanie uruchomiona procedura nadmiernego deficytu. Założenia dotyczące wskaźników makro także są optymistyczne, ale należy pamiętać, że mogą one ulec korekcie. Jak zwykle czas zrewiduje założenia rządu, tymczasem złoty korzysta z dobrych nastrojów i danych,  co obrazują dzisiejsze kursy walut.

 

Jutro decyzja FED

Jutro poznamy decyzję FED w sprawie stóp procentowych. Ostatnie szacunki mówiły o 80 proc. prawdopodobieństwie podwyżki. Rynki ustawiają się pod taki scenariusz. Dzisiejsze kursy sprzedaży wyglądają następująco: 4.3686 zł za euro, dolar po  3.9730zł, a funt szterling po 6.0193 zł. Kurs franka nadal oscyluje wokół 4 PLN i wynosi 4,0383 zł. Trendy wzrostowe wokół euro oraz franka wyhamowały. Dziś natomiast krótkie posiedzenie RPP, ale nie będzie ono miało większego znaczenia. Po południu odczyty CPI, a na szerokim rynku dane ze Stanów.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych