Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty w gorszej kondycji

2016-04-23

Złoty tydzień zakończył w słabszej kondycji tracąc na większości zestawień. Za nami najważniejsze wydarzenie tego tygodnia, czyli posiedzenie EBC. Obyło się raczej bez zaskoczeń. Dane makro z krajów UE bez większego  wpływu na kurs euro. W Wielkiej Brytanii Obama przeciwko Brexitowi.

 

Posiedzenie EBC wydarzeniem tygodnia

Wydarzeniem tygodnia bez wątpienia było posiedzenie EBC. Zaskoczenia nie było, choć reakcja na eurodolarze zdaje się mówić co innego. Na parze ze złotym umocnienie euro. Draghi powiedział, że EBC jest gotowy działać za pomocą wszystkich dostępnych narzędzi. Nasza waluta sporo traci i niestety w kwietniu ma status najsłabszej waluty koszyka EM. Euro osiągnęło poziom 4,35 zł. Poznaliśmy dane makro z Niemiec i Francji, ale obecnie są one bez większego znaczenia.

 

W Europie ważne wystąpienie

W Europie miało miejsce jeszcze jedno ważne wystąpienie publiczne, a mianowicie przemówienie prezydenta Obamy, który próbował przekonać Brytyjczyków do głosowania przeciwko Brexitowi. Argumentem przemawiającym za pozostaniem w Unii ma być dla nich groźba umieszczenia Wielkiej Brytanii na ostatnim miejscu jeśli chodzi o listę negocjacyjną w sprawie wymiany handlowej. Na razie na parze GBP/PLN funt powrócił  w dano nie notowane rejony 5,60 zł. Pozostałe kursy walut także wysoko.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc