Złoty w dobrej sytuacji

2015-10-09

Na szerokim rynku spadła wycena dolara. Amerykańskiej walucie zaszkodziły zapiski FED. Złoty wykorzystał szansę i lekko umocnił się, mimo lekkich spadków na walutach EM. Analizując wszystkie czynniki można jednak stwierdzić, że sentyment wokół walut rynków wschodzących jest dobry.

 

Wycena złotego

Dzisiejsze kursy walut: 4,2204 złotych za euro, 3,7394 złotych za dolara amerykańskiego, 3,8706 złotych wobec szwajcarskiego franka i 5,7452 złotych za funta szterlinga. Złoty zdołał się lekko umocnić w stosunku do głównych walut, z którymi powiązany jest na parach.

 

Zmienny początek dnia

Ogólnie złoty lekko umocnił się, ale obserwowaliśmy już próby realizacji zysków i niewielkie spadki na walutach EM i giełdach. Walutom rynków wschodzących pomogły jednak zapiski FED, osłabiając dolara, a tym samym umożliwiając wzrosty, np. na złotym.

 

Zapiski FED

Wrześniowe posiedzenie nie doprowadziło do zmiany stóp procentowych. Poznaliśmy przesłanki, które wpłynęły na decyzję gremium. Przede wszystkim zadecydowała globalna koniunktura, bo posiedzenie odbyło się jeszcze przed złym odczytem z rynku pracy. Dobry sentyment wokół walut rynków wschodzących przyczynił się też do wyższych kwotowań walut naszego koszyka.

 

Sytuacja złotego

Jako realne i potencjalne zagrożenia dla naszej waluty są teraz wymieniane przede wszystkim czynniki takie jak: ryzyko polityczne i festiwal przedwyborczych obietnic i nieudana sesja na rynku długu. Brak jest znaczących odczytów makro, zatem złoty powinien kontynuować umocnienie. Bieżące kursy wszystkich najważniejszych walut publikowane są na kantor.pl.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych