Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty vs. rating

2016-05-12

Złoty czeka na ocenę ratingu. Decyzja w tej sprawie już niebawem, a dokładnie 13 w piątek. Przekonamy się, czy ta data okaże się dla złotego pechowa. Wahania kursów walut są zaskakująco niewielkie. Szeroki rynek żyje kilkoma innymi wydarzeniami, istotna jest kwestia wahań na rynku ropy naftowej. W Wielkiej Brytanii trwa batalia o pozostanie w Unii Europejskiej.

 

Niebawem decyzja agencji Moody’s

Trwa oczekiwanie na decyzję agencji ratingowej, wahania kursów walut są zaskakująco niewielkie. Złoty zdołał się nawet lekko umocnić wobec funta, któremu ponownie zagrażają sondaże, a w dłuższej perspektywie – Brexit. Kryzys w Europie trwa, do głosu dochodzą politycy skrajnie prawicowych partii, co wzmaga ryzyko polityczne wobec euro. Na parze ze słabym złotym euro jest jednak coraz mocniejsze. Dziś kurs wspólnej waluty wynosi już 4,44 zł.

 

Brytyjczycy zagrożeni

Brytyjczycy już niebawem zdecydują, czy Unia przynosi im więcej korzyści, czy stwarza zagrożenie. Sytuacji nie ułatwia kryzys migracyjny. Dziś około godz. 14.00 kwestie za i przeciw omawiał minister skarbu, ale powszechnie wiadomo, że rząd jest za pozostaniem w strukturach UE. Inwestorów zajmuje również temat wahań na rynku ropy naftowej. Prognozy dotyczące popytu i podaży tego surowca są dosyć sprzeczne. Na krajowym podwórku spokojnie, złoty jest słaby, ale stabilny. Dolar kosztuje dziś 3,88 zł, a kurs franka szwajcarskiego ponownie powrócił powyżej psychologicznej bariery i wynosi 4,00 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc