Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty uzależniony od nastrojów na szerokim rynku

2015-06-01

Krótszy tydzień (z uwagi na długi weekend) złoty rozpoczyna od niewielkich wahań na parach. Ruchy inwestorów na rynku walutowym uzależnione są od nastrojów panujących na szerokim rynku, zwłaszcza wokół dolara i euro. Liczyć się będą nie tylko indeksy PMI dla Polski, ale także odczyty dla USA i krajów Strefy Euro.

 

Zmienność na złotym

Od rana obserwujemy wahania na parach. Przed godziną 9.00 kurs EUR/PLN osiągnął poziom 4,1130 zł, a kurs dolara 3,7572 zł. Para CHF/PLN pozostawała poniżej 4 PLN, osiągając poziom 3,9775 zł. Funt brytyjski oscyluje wokół 5,77 PLN.

 

Interesujący tydzień

Zwiększona zmienność na rynku możliwa do środy, czwartek będzie z uwagi na święto dniem wolnym, a w piątek, część uczestników rynku będzie nieaktywna. Wtedy jednak poznamy dane z USA, dotyczące stopy bezrobocia, na piątek przypada także termin spłaty zobowiązań przez Grecję. Złoty z pewnością zareaguje, zmienność może być duża.

 

Dziś poznamy indeksy PMI

Dzisiejszy dzień będzie obfitował w odczyty indeksów PMI. Poznamy dane dotyczące polskiego przemysłu, ale także informacje płynące z gospodarek niemieckiej oraz amerykańskiej. W przypadku odczytów dla Polski, spodziewany jest niewielki spadek. Opublikowany zostanie też indeks dla strefy euro.

 

Złoty ma gorszy okres

Być może w czerwcu złoty zdoła odrobić strat, jakie były udziałem naszej waluty w drugiej połowie maja. Wzmożone ryzyko polityczne, w związku z wyborami prezydenckimi, słabsze dane gospodarcze i z rynku długu, obok sytuacji na szerokim rynku, znacząco osłabiły złotego. W czerwcu sentyment wokół EM powinien być lepszy, co daje szansę złotemu na odrobienie strat.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc