Złoty uzależniony od nastrojów na szerokim rynku

2015-06-01

Krótszy tydzień (z uwagi na długi weekend) złoty rozpoczyna od niewielkich wahań na parach. Ruchy inwestorów na rynku walutowym uzależnione są od nastrojów panujących na szerokim rynku, zwłaszcza wokół dolara i euro. Liczyć się będą nie tylko indeksy PMI dla Polski, ale także odczyty dla USA i krajów Strefy Euro.

 

Zmienność na złotym

Od rana obserwujemy wahania na parach. Przed godziną 9.00 kurs EUR/PLN osiągnął poziom 4,1130 zł, a kurs dolara 3,7572 zł. Para CHF/PLN pozostawała poniżej 4 PLN, osiągając poziom 3,9775 zł. Funt brytyjski oscyluje wokół 5,77 PLN.

 

Interesujący tydzień

Zwiększona zmienność na rynku możliwa do środy, czwartek będzie z uwagi na święto dniem wolnym, a w piątek, część uczestników rynku będzie nieaktywna. Wtedy jednak poznamy dane z USA, dotyczące stopy bezrobocia, na piątek przypada także termin spłaty zobowiązań przez Grecję. Złoty z pewnością zareaguje, zmienność może być duża.

 

Dziś poznamy indeksy PMI

Dzisiejszy dzień będzie obfitował w odczyty indeksów PMI. Poznamy dane dotyczące polskiego przemysłu, ale także informacje płynące z gospodarek niemieckiej oraz amerykańskiej. W przypadku odczytów dla Polski, spodziewany jest niewielki spadek. Opublikowany zostanie też indeks dla strefy euro.

 

Złoty ma gorszy okres

Być może w czerwcu złoty zdoła odrobić strat, jakie były udziałem naszej waluty w drugiej połowie maja. Wzmożone ryzyko polityczne, w związku z wyborami prezydenckimi, słabsze dane gospodarcze i z rynku długu, obok sytuacji na szerokim rynku, znacząco osłabiły złotego. W czerwcu sentyment wokół EM powinien być lepszy, co daje szansę złotemu na odrobienie strat.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych