Złoty umocnił się wobec dolara i franka

2015-07-28

Wczoraj złoty zdołał umocnić się do dolara i franka szwajcarskiego a dzisiaj rano sytuacja naszej waluty była stabilna. Być może w ciągu dnia złoty zdoła ponownie zmniejszyć dystans do głównych walut. Wszystko zależy od sytuacji na szerokim rynku. Nasza waluta reaguje adekwatnie do bodźców.

 

Mocniejszy złoty

Kurs franka spadł o kilka groszy i obecnie znajduje się poniżej okolic 3,90 zł, niższy jest także kurs dolara. Poranne notowania: 3,8624 PLN za franka szwajcarskiego, 4,1217 PLN za euro, 3,7154 PLN za dolara amerykańskiego i 5,7872 PLN wobec do funta szterlinga.

 

Na szerokim rynku spadki dolara

Sytuacja złotego zależna jest od wydarzeń na szerokim rynku, gdzie obserwujemy spadek kwotowań dolara i wzrost na parze EUR/CHF. Złotemu udało się zmniejszyć dystans do dolara i do franka, w obu przypadkach o około 1,6%.

 

Mocniejszy złoty

Złoty umocnił się także do pozostałych walut, ale nie były to tak duże zmiany kwotowań jak w przypadku zestawienia z dolarem i frankiem. Na fali poprawy nastrojów na szerokim rynku zyskują waluty CEE, wzrost eurodolara przyczynił się zatem to umocnienia naszej waluty.

 

Publikacje makro

Dziś kolejny dzień bez ważnych krajowych publikacji makro, ale poznamy wskaźniki z USA. Będą one znaczące z uwagi na zbieżność odczytów z zakończeniem posiedzenia FED. Jest to też czynnik ograniczający dla walut EM, z uwagi na możliwość podwyżki stóp w USA.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych