Złoty umocnił się dzięki FED

2015-08-20

Sytuacja nie zmieniła się wiele, mimo kilku znaczących, ale przeciwstawnych impulsów. Z jednej strony doniesienia FED pomogły złotemu, słabszy dolar umożliwił naszej walucie umocnienie, a z drugiej strony złe dane makro z Polski były czynnikiem negatywnym, zdecydowanie ograniczającym złotego.

 

Euro odreagowało na 4,17

Na parze z euro złoty nie zdołał naruszyć bariery 4,15, doszło do odreagowania na 4,17. dzisiejszy kurs euro to 4,1735 PLN. Kurs dolara wynosi 3,7511 PLN, kurs funta 5,8783 PLN a kurs franka szwajcarskiego 3,8792 PLN.

 

Przeciwstawne impulsy

A złotego wpływ mają zarówno impulsy krajowe, jak i z szerokiego rynku. Tym razem  czynniki lokalne działają na niekorzyść złotego, słabe odczyty gospodarcze zainicjowały spadki na złotym, jednakże dane FED przyczyniły się do względnej stabilizacji. Słabszy dolar umożliwia walutom EM lekkie umocnienie. W przypadku złotego siły równoważą się i nie doszło do znaczących zmian w układach na parach.

 

Brak krajowych danych

Dziś brak jest znaczących odczytów krajowych, poznamy protokół z posiedzenia RPP oraz dane o koniunkturze konsumenckiej, ale o wiele ważniejsze będą dopiero popołudniowe doniesienia z USA. W kraju trwa dyskusja na temat dalszej polityki RPP. Rozpatrywane są scenariusze zmiany, bądź pozostawienia stóp na dotychczasowym poziomie.

 

Złoty konsoliduje

Techniczna analiza sytuacji na rynku wskazuje na konsolidację na większości zestawień. Złoty nadal pozostaje słaby wobec amerykańskiej waluty i funta szterlinga. Ostatnie wahania kursu franka wynikają ze zmian kwotowań pary EUR/CHF.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych