Złoty traci po publikacji wyników wyborów

2015-05-25

Złoty żywo zareagował na wynik wyborów prezydenckich. Rozpoczął się trudny tydzień, widoczny jest wyraźny spadek wyceny naszej waluty, w większości zestawień złoty jest w okolicy kilkumiesięcznych minimów. Ryzyko polityczne, w przypadku walut EM jest jednym z najsilniejszych impulsów.

 

Złoty traci do głównych walut

Złoty znacznie stracił do głównych walut. Co prawda kilka ostatnich sesji było spadkowych, ale presja powiązana była z wydarzeniami na szerokim rynku. Tymczasem spadki z ostatnich godzin wynikają ze wzmożonego ryzyka politycznego, a tak właśnie odczytywane jest zwycięstwo Andrzeja Dudy.

 

Notowania na parach

Złoty osiągnął już dwumiesięczne minima w zestawieniu na parach. Złoty wyceniany jest następująco: 3,7600 za dolara amerykańskiego i 4,1070 za euro. Podrożał także funt brytyjski i jego dzisiejszy kurs to 5,7740 zł, a kurs franka wynosi 3,9509 zł.

 

To będzie trudny tydzień

Kilka najbliższych sesji będzie dla złotego trudnych. Rynek interpretuje zwycięstwo A. Dudy jako wzmożone ryzyko polityczne. Złoty wciąż będzie także pod presją z szerokiego rynku, utrzymujący się silny dolar nie sprzyja walutom EM. Dziś mamy zaledwie przedsmak reakcji uczestników rynku, bo np. w USA trwa dzień wolny.

 

Należy spodziewać się dalszych spadków złotego

Analitycy, podobnie jak uczestnicy rynku zakładają, że presja na złotego zostanie utrzymana, a główne waluty ponownie podrożeją. Dolar jest na razie względnie stabilny, ale już niebawem spodziewać się należy testu okolic 3,79 zł. Frank szwajcarski osiągnie zapewne poziom nawet 4,03, zatem teraz jest ostatni moment, by kupić franka poniżej 4 PLN.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych