Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty traci, dolar otrzymał wsparcie

2016-11-30

Drożeje ropa, wzrasta też zainteresowanie dolarem, co z kolei prowadzi do osłabienia złotego. Naszej walucie brak wsparcia, impulsy wewnętrzne są raczej negatywne, zwłaszcza te wynikające z kondycji naszej gospodarki. Na szerokim rynku spadki na eurodolarze, dolar odrabia ostatnie straty.

 

Porozumienie OPEC

Inwestorzy czekali wczoraj między innymi na wyniki spotkania przedstawicieli OPEC. Dziś wiadomo już, że porozumienie odnośnie ograniczenia wydobycia ropy zostało wypracowane. Drożejąca ropa ma istotny wpływ także na nastroje na rynku walutowym. Na szerokim rynku spadki na eurodolarze. Dolar odzyskuje utracone pozycje. Słabsze euro i mocniejszy dolar przekładają się oczywiście na spadki na złotym, a są one dziś spore. Nasza waluta nie zdołała utrzymać konsolidacji do końca tygodnia. Kurs euro wynosi dziś 4,46 zł, a kurs dolara 4,21 zł. Wysoko wyceniany jest funt szterling, kurs sprzedaży to 5,27 zł, drożeje także frank, za którego trzeba zapłacić 4,15 zł.

 

Konsolidacja na eurodolarze utrzymana

Mimo zmiany sił na eurodolarze jeszcze nie można mówić o przerwaniu konsolidacji. Dolarowi pomagają dane makro, np. raport ADP z rynku pracy. Prognozy mówiły o 165 tys. nowych miejscach pracy a tymczasem osiągnięto wynik 216 tys. Lepiej wypadły także dane o dochodach i indeksy PMI. Przed nami kolejna seria danych, m.in. z amerykańskiego rynku pracy, ale będą też odczyty z Europy. Złoty traci do dolara dużo, kurs tej waluty rośnie szybko i tendencja nie zostanie tak łatwo odwrócona. Na parze z euro również straty złotego, kurs jest już blisko punktu oporu.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc