Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty lekko stracił

2016-08-24

Złoty lekko stracił. Projekt ustawy budżetowej niepokoi analityków i uczestników rynku. Dane makro zaważą na kondycji złotego w najbliższym czasie. Na szerokim rynku atmosfera oczekiwania na czwartkowe doniesienia z Jackson Hole. Dolar bez większych zmian, kurs utrzymuje się w okolicy 3,82 zł.

 

Kondycja gospodarki jest niepokojąca

Inwestorzy uważają, że kondycja naszej gospodarki jest niepokojąca. To nic dziwnego po ostatnich słabych odczytach dotyczących sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Obecnie uwagę uczestników rynku zaprząta już ustawa budżetowa. Pod znakiem zapytania stoi to, czy realne jest uzyskanie dochodów budżetowych na wyznaczonym poziomie, wątpliwości budzi zwłaszcza uszczelnienie sytemu podatkowego; oraz utrzymanie deficytu poniżej 3 proc. PKB. Ekonomiści twierdzą, że założenia rządu w tej kwestii mogą być trudne w realizacji. Inwestorzy są zaniepokojeni, na czym traci złoty.

 

Na szerokim rynku oczekiwanie

Na szerokim rynku atmosfera zagęszcza się, inwestorzy czekają na sygnały ze strony FED, a najbliższy z nich już w czwartek. Szefowa FED, po konferencji w Jackson Hole przedstawi zapatrywania gremium na dalszy kształt polityki monetarnej. Najprościej mówiąc – inwestorzy czekają na sygnał o podwyżce stóp w USA. Obecnie kurs dolara nadal utrzymuje się w okolicy 3,82 zł, do czwartku nie powinno być gwałtownych ruchów. Kurs euro wynosi dziś 4,32 zł, kurs franka 3,97 zł. Na parze GBP/PLN dalsze wzrosty funta, kurs wynosi już 5,05 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc