Złoty stabilny, niewielkie umocnienie do euro

2015-09-23

Złoty ustabilizował się. Odrobił wczorajsze spadki do euro. W zestawieniu z dolarem bez większych zmian. Niestety dobre dane z naszego rynku pracy nie znalazły odzwierciedlenia w kwotowaniach złotego, podobnie znaczącego wpływu nie wywarły również indeksy PMI, ani europejskie, ani z Azji.

 

Przedpołudniowe kursy walut

Dziś przed południem złoty pozostawał stabilny do głównych walut, odrabiając około grosza do euro. Kurs dolara wynosił 3,7753 zł, a kurs euro 4,1991 zł, podczas gdy na wczorajszym zamknięciu było to 4,2017 zł.

 

Dane makro bez widocznego wpływu na złotego

Nasza waluta nie zareagowała znacząco na dobre dane o bezrobociu. W poprzednim miesiącu bezrobocie spadło z 10,1 do 10 proc. Podobnie niewrażliwy złoty okazał się na doniesienia z Chin i Europy. W Azji spadki indeksu PMI.W Europie dane niejednoznaczne, Niemcy rozczarowały, ale pozytywnym zaskoczeniem były wyniki Francji.

 

Po południu kolejne bodźce makro

Dziś czeka nas jeszcze seria bodźców z szerokiego rynku. Z USA napłyną dane o przemyśle, a za około godzinę będzie miało miejsce wystąpienie Mario Draghiego (prezesa Europejskiego Banku Centralnego). Inwestorzy skupią się na wydźwięku jego wypowiedzi, dociekając czy możliwe jest luzowanie polityki monetarnej.

 

Kursy walut w ujęciu technicznym

Na wykresach technicznych niepokojąca sytuacja na parze z euro. Kurs powrócił powyżej 4,20. Spadki nie są chwilowo prawdopodobne, raczej obserwować będziemy próbę wzrostów ku 2,60. Jest to zatem sygnał, by zaopatrzyć się w tanie euro, np. za pomocą serwisu kantor.pl. Na dolarze konsolidacja, ale kurs będzie zmierzał ku jej górnym granicom przy 3,84.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych