Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty stabilny, niewielkie umocnienie do euro

2015-09-23

Złoty ustabilizował się. Odrobił wczorajsze spadki do euro. W zestawieniu z dolarem bez większych zmian. Niestety dobre dane z naszego rynku pracy nie znalazły odzwierciedlenia w kwotowaniach złotego, podobnie znaczącego wpływu nie wywarły również indeksy PMI, ani europejskie, ani z Azji.

 

Przedpołudniowe kursy walut

Dziś przed południem złoty pozostawał stabilny do głównych walut, odrabiając około grosza do euro. Kurs dolara wynosił 3,7753 zł, a kurs euro 4,1991 zł, podczas gdy na wczorajszym zamknięciu było to 4,2017 zł.

 

Dane makro bez widocznego wpływu na złotego

Nasza waluta nie zareagowała znacząco na dobre dane o bezrobociu. W poprzednim miesiącu bezrobocie spadło z 10,1 do 10 proc. Podobnie niewrażliwy złoty okazał się na doniesienia z Chin i Europy. W Azji spadki indeksu PMI.W Europie dane niejednoznaczne, Niemcy rozczarowały, ale pozytywnym zaskoczeniem były wyniki Francji.

 

Po południu kolejne bodźce makro

Dziś czeka nas jeszcze seria bodźców z szerokiego rynku. Z USA napłyną dane o przemyśle, a za około godzinę będzie miało miejsce wystąpienie Mario Draghiego (prezesa Europejskiego Banku Centralnego). Inwestorzy skupią się na wydźwięku jego wypowiedzi, dociekając czy możliwe jest luzowanie polityki monetarnej.

 

Kursy walut w ujęciu technicznym

Na wykresach technicznych niepokojąca sytuacja na parze z euro. Kurs powrócił powyżej 4,20. Spadki nie są chwilowo prawdopodobne, raczej obserwować będziemy próbę wzrostów ku 2,60. Jest to zatem sygnał, by zaopatrzyć się w tanie euro, np. za pomocą serwisu kantor.pl. Na dolarze konsolidacja, ale kurs będzie zmierzał ku jej górnym granicom przy 3,84.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc