Złoty stabilny, na rynku spokojnie

2015-10-06

Na rynku walutowym na stroje mieszane, ale z przewaga dobrego sentymentu wokół rynków wschodzących. Na pewno kluczowym czynnikiem jest tu nieobecność Chin, gdzie trwa Złoty Tydzień. Uczestnicy rynku śledzą też doniesienia płynące z banków centralnych, odnośnie stóp procentowych.

 

Dobry sentyment pod nieobecność Chin

Gospodarki azjatyckie, zwłaszcza chińska, budzą niepokój u uczestników rynku. Napięcie jest wyczuwalne, ale pod nieobecność świętującego państwa Środka utrzymuje się dobry sentyment. Liczyć się będą także doniesienia z rynku akcji.

 

Dziś decyzja RPP

Dzisiaj poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Przypominamy, że obecnie stopa referencyjna wynosi 1,5 proc. Analitycy twierdzą, że na razie stopy pozostaną bez zmian, ale prezesa NBP czeka seria trudnych pytań o zagrożenie płynące ze strony Azji oraz ogólnie o spowolnienie gospodarcze na świecie i w Polsce, a także o ostatni słaby odczyt CPI.

 

Złoty stabilny

Pozytywny sentyment nie jest na tyle silny, by stworzyć możliwości zejścia na parze z euro poniżej 4,20. Gołębi wydźwięk wypowiedzi Belki stworzy co prawda pewne zagrożenie, ale kurs euro nie przekroczy raczej 4,26  tak twierdzą analitycy, na podstawie analiz technicznych.

 

Dzisiejsze kursy walut

Po południu wystąpienia przedstawicieli FED znanych z jastrzębiego tonu wypowiedzi, czekamy też na wystąpienia prezesa EBC, ale układ sił na eurodolarze raczej nie powinien ulec zmianie. Dzisiejszy kurs euro to 4,2469 zł, kurs dolara 3,7881 zł. Kurs franka szwajcarskiego wynosi 3,8870 zł, natomiast kurs funta szterlinga 5,7471 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych