Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty stabilny, mocny dolar

2016-10-05

 Złoty jest stabilny, co uznać należy za pozytywny obrót sprawy, zważywszy na podwyższoną ostatnio zmienność na rynkach. Na uwagę zasługuje dobra sytuacja na parze z frankiem i euro, a także spore spadki na funcie. Dolar nadal silny, można rzec, że zdecydowanie się wyróżnia na tle innych walut.

 

Dane makro pozytywnie

Ostatnie dane makro zarówno z kraju, jak i z zagranicy wypadają dobrze. Znakomite wyniki, jak na obecne warunki, notuje Wielka Brytania. Mimo wszystko funt słabnie, dzisiejszy kurs zbliżył się do poziomu 4,90 zł. Powrócił ze zwiększoną mocą temat Brexitu, co powoduje osłabienie funta. W Polsce jeśli chodzi o dane gospodarcze, to także nie jest źle, mimo że inflacja nie spełniła założeń. Na parach stabilnie. Euro kosztuje 4,31 zł, frank 3,95 zł. Na szerokim rynku zdecydowanie wyróżnia się dolar. Dzisiejszy kurs tej waluty to 3,84 zł.

 

Dobra passa dolara

Trwa dobra passa dolara. Amerykańska waluta umacnia się na parach. Taki obrót sytuacji wynika z dobrych danych makro. Pozytywne wyniki gospodarcze stymulują spekulacje na temat grudniowych podwyżek stóp w USA. Rynek ewidentnie czeka na ruch ze strony FED, a oczekiwania są spore, co odzwierciedla właśnie rosnący kurs dolara. Będzie on miał co prawda niezbyt dobry wpływ na założenia co do inflacji, ale dominującym czynnikiem wydaje się być równocześnie pozytywny obraz rynku pracy. Odbicie widoczne jest także na euro, co z kolei wynika z pogłosek na temat ograniczenia przez EBC w skali miesiąca programu skupu aktywów. W tej sytuacji stabilne notowania złotego należy uznać za sukces.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc