Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty stabilny, ale o wszystkim zadecyduje dolar

2016-10-06

Złoty podobnie jak wczoraj, jest dziś stabilny. Kurs euro oscyluje wokół 4,29-4,30, a dolar osiągnął poziom 3,85 zł. Istotnych zmian w wycenie naszej waluty na razie brakuje, ale trudno wyrokować jak dalej potoczą się losy złotego. Wszystko zależy od dolara. Tradycyjnie umocnienie tej waluty pociąga za sobą spadki na EM.

 

Brak istotnych zmian

Sytuacja na rynku złotego pozostaje stabilna. Nasza waluta nadal umacnia się do funta szterlinga, stosunkowo dobry jest także kurs franka. Niewielkie spadki na euro, kurs dolara umocnił się od wczoraj o jeden grosz. Waluty wycenianie są następująco: funt szterling 4,86 zł, dolar 3,85 zł, euro 4,29 zł, frank szwajcarski 3,93 zł. Wzrost wyceny złotego w ciągu kilkunastu minionych godzin sięga rzędu 0,3 proc. Trudno jednak wyrokować, czy ta tendencja się utrzyma, ponieważ sytuacja zależna jest w dużej mierze od ruchów na dolarze. Odpowiedź, a przynajmniej wskazówki co do dalszego rozwoju wypadków przyniesie jutrzejszy dzień.

 

Trwają spekulacje

Dalszy ciąg spekulacji na temat ruchów EBC. Mówi się o możliwych ograniczeniach programu QE. Dolar zyskuje dzięki kolejnym dobrym danym z gospodarki. Kurs tej waluty jest o 1 grosz wyższy niż wczoraj. Tym razem pozytywnie wypadły zamówienia na dobra trwałe i ISM dla usług. Przekłada się to bezpośrednio na ograniczenie wzrostów na złotym. Jest to wynik prostej zależności – wzrosty na dolarze zazwyczaj powodują spadki na walutach EM. W kraju posiedzenie RPP i tu obyło się bez niespodzianek, choć interesująca była konferencja po posiedzeniu. Dyskusja nad zmianami stóp może rozpocząć się najwcześniej w 2018 roku.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc