Komentarze walutowe Kantor.pl

Złoty stabilny

2015-06-10

Za sprawą doniesień o problemach z wypracowaniem porozumienia dotyczącego Grecji, zmienność na eurodolarze jest większa niż zazwyczaj, ale nie przeszkodziło to w ustabilizowaniu kursu złotego. Złoty jest stabilny, kurs franka utrzymuje się poniżej 4 PLN, niestety znacznie droższe niż kilka tygodni temu, jest euro.

 

Złoty stabilny mimo dużej zmienności na eurodolarze

Nasza waluta w ostatnich godzinach zdołała utrzymać stabilizację wypracowaną podczas ostatniej sesji. Nie przeszkodziły w tym nawet doniesienia z Grecji. Rynek zdaje się dyskontować kryzys i oczekuje porozumienia mimo problemów w negocjacjach.

 

Kwotowania złotego

Stabilizacja złotego na nowych poziomach jest już widoczna. Euro wyceniane jest obecnie na 4,1710 PLN, kurs dolara amerykańskiego wynosi 3,6992 PLN, a kurs franka szwajcarskiego zbliżył się do granicy 4 PLN, ale jej nie przekroczył, zatrzymując się w okolicy 3,9744 PLN. Kurs funta szterlinga kształtuje się na poziomie 5,6957 PLN.

 

Co z Grecją?

Większość analityków skłania się ku opinii, że negocjacje przeciągną się do końca miesiąca, oraz że mimo wszystko wypracowane zostanie tzw. "porozumienie techniczne". Kursy walut CEE są szczególnie wrażliwe na  tego typu impulsy. Doniesienie z Grecji powodują zwiększoną zmienność na eurodolarze, przekładają się też na niepewną sytuację walut EM.

 

Impulsy krajowe

Obok Grecji wpływ na naszą walutę będą mieć także impulsy krajowe. Obok ryzyka politycznego są to obecnie presja na obligacje, założenia budżetowe na kolejny rok wraz z wzrostem prognoz gospodarczych. Niestety euro wciąż znajduje się w trendzie wzrostowym, w przypadku pozostałych walut możemy mówić o stabilizacji.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych