Złoty stabilizuje się w oczekiwaniu na korektę

2015-03-13

Na rynku walutowym bez większych zmian. Złoty wciąż oczekuje na korektę na eurodolarze. Wycena polskiego długu nie zmieniła się znacząco. Kurs złotego w większości zestawień od kilkunastu godzin utrzymuje się na podobnym poziomie, podobnie wycena długu znacząco nie zmienia się. Inwestorzy czekają na sygnał ze strony FED.

 

Kwotowania złotego na stabilnym poziomie

Rynek wycenił złotego na 4,1401 PLN wobec euro i podobnie jak wczoraj na 3,9111 PLN względem dolara. Dzisiejszy kurs franka kształtuje się na poziomie 3,8833 PLN. Brytyjski funt rano kosztował około 5,89 PLN. Rentowność papierów dłużnych długoterminowych wynosi 2,442%.

 

Dolar skupia uwagę rynku

Uwagę uczestników rynku skupia przede wszystkim FED. Amerykanie posiedzenie zaplanowali na 18 marca. Inwestorzy liczą na wskazówki odnośnie terminu podwyżki stóp procentowych. Zwyżki na dolarze są wynikiem, m.in. obaw przed zmianą polityki monetarnej na bardziej restrykcyjną.

 

Trwa program QE

Na lokalnym europejskim rynku obserwujemy realizację programu skupu aktywów. Niestety złoty nie był w stanie w pełni wykorzystać tej szansy, zwłaszcza, że ostatnia, niedawna obniżka stopy referencyjnej w Polsce była wyższa niż zakładano. W Strefie Euro spadła rentowność długu.

 

Czekamy na efekty skupu aktywów

Chociaż do tej pory kraje naszego koszyka nie skorzystały na wpływie programu skupu aktywów, to część analityków liczy, że sytuacja zmieni się, gdy dojdzie do korekty na dolarze. Niestety na szerokim rynku dolar jest zbyt mocny, kurs dolara za wysoki, by pozytywne efekty programu QE mogły być odczuwalne na większą skalę.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych