Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty słabszy do euro

2015-07-20

Istotnie, zgodnie z naszymi założeniami, otarci się o 4,10 gracze uznali za dobry moment do wytworzenia lekkiego zawrócenia na północ. Teraz mamy 4,1210-20 na EUR/PLN, ale wykres był przy 4,1250 – być może można to już uznać za badanie oporu przy 4,1280 – 4,13, o którym pisaliśmy (cóż, na forexie wszystko dzieje się zwykle w pewnym przybliżeniu).


Na razie niekoniecznie musi dojść do dalszego, ostrego przeceniania PLN (np. do 4,14), niemniej może się okazać, że faktycznie 4,10 to już kres tego, co obserwowaliśmy po przełamaniu trendu wzrostowego na parze. Danych jest jednak jeszcze zbyt mało – jutro jakimś sygnałem, ale lokalnym, może się okazać odczyt polskiego bezrobocia.

 

 
Sesja raczej leniwa

Sesja na eurodolarze, czyli głównej parze walutowej, okazała się raczej leniwa. Można się tego zresztą było spodziewać, a to z uwagi na niemal puste kalendarium oraz brak ważniejszych wydarzeń politycznych. Owszem, Grecy dostali pieniądze na spłatę najbardziej palących transz długów, ale w gruncie rzeczy nie było w tym nic niespodziewanego.

 

EUR/USD poszedł dziś nieco w górę, do 1,0850-60, choć startował przy 1,0820. A zatem wsparcia w tamtym rejonie, wyznaczanego przez minima z końca maja, nie udało sie pokonać. Daje to wstępnie pewne szanse tym, którzy liczą na mocniejsze notowania euro – ale na razie może się okazać, że to tylko korekta. Pytanie – jakie będą fundamenty, np. PMI w czwartek? Nawet jeśli korekta dojdzie do 1,09 czy wręcz 1,0940, to jeszcze będzie za mało, by mówić o pokonaniu biegnącego od 18 czerwca trendu spadkowego.

 

 Na USD/PLN wykres ocierał się o 3,80 i stąd też sądzimy, że nadal w zakresie jest strefa 3,82 – 3,8220, a może nawet i 3,8560. Jeśli jednak EUR/USD faktycznie nie pójdzie na 1,08 w najbliższych dniach, jeśli np. uratowałby go układ 'słabsze PMI w USA, lepsze w Europie' – to złoty na tej parze byłby jeszcze do uratowania, choć o całkowitej zmianie trendu na wykresie na razie nie ma mowy.

 

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc