Złoty rozpoczął tydzień spokojnie

2015-10-05

Nowy tydzień dla złotego rozpoczął się spokojnie. Za nami wahania z piątku, czas na stabilizację kwotowań. Podwyższona zmienność z końca ubiegłego tygodnia wynikała z publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy. Dziś brak jest znaczących publikacji makro, poznamy jedynie indeksy PMI ze strefy euro.

 

Notowania złotego

Złoty w relacji do najważniejszych walut pozostaje stabilny. Dzisiejsze kursy walut kształtują się następująco: 4,2495 PLN za euro, 3,7789 PLN za dolara amerykańskiego, 5,7478 PLN wobec funta szterlinga i 3,8934 PLN za franka szwajcarskiego. Spadła rentowność długu, osiągając poziom 2,66 proc.

 

Spadki na dolarze

Piątkowe dane z USA zaskoczyły uczestników rynku. Prognozy dotyczące zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (w skrócie NFP) nie sprawdziły się, dane okazały się znacznie słabsze niż przewidywano. Ty samym spadło też prawdopodobieństwo podwyżki stóp w USA jeszcze w tym roku. Dolar wyraźnie stracił na szerokim rynku.

 

Dziś rynek będzie skupiony na danych z USA

Dzisiaj rynek nadal będzie skupiony na piątkowych doniesieniach z USA.  Kurs dolara spadł, prawdopodobieństwo grudniowego wzrostu stóp procentowych w USA wynosi już zaledwie 24 proc. Powinno to polepszyć sentyment wokół walut rynków wschodzących. Sytuacja nie jest jednak do końca korzystna dla złotego, ponieważ rosną obawy o kondycję gospodarki światowej, głównie rynków azjatyckich, co może wzmóc awersję do ryzyka.

 

Sytuacja złotego

W kalendarium brak odczytów makro z Polski, jedynym impulsem z kraju pozostaje ryzyko polityczne, ale złoty wciąż jest stabilny. W przypadku dolara i euro mamy konsolidację. Na zestawieniu z euro punkt oporu to 4,25-26, na dolarze możliwe spadki w kierunku 3,71 PLN.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych