Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty rozpoczął tydzień spokojnie

2015-10-05

Nowy tydzień dla złotego rozpoczął się spokojnie. Za nami wahania z piątku, czas na stabilizację kwotowań. Podwyższona zmienność z końca ubiegłego tygodnia wynikała z publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy. Dziś brak jest znaczących publikacji makro, poznamy jedynie indeksy PMI ze strefy euro.

 

Notowania złotego

Złoty w relacji do najważniejszych walut pozostaje stabilny. Dzisiejsze kursy walut kształtują się następująco: 4,2495 PLN za euro, 3,7789 PLN za dolara amerykańskiego, 5,7478 PLN wobec funta szterlinga i 3,8934 PLN za franka szwajcarskiego. Spadła rentowność długu, osiągając poziom 2,66 proc.

 

Spadki na dolarze

Piątkowe dane z USA zaskoczyły uczestników rynku. Prognozy dotyczące zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (w skrócie NFP) nie sprawdziły się, dane okazały się znacznie słabsze niż przewidywano. Ty samym spadło też prawdopodobieństwo podwyżki stóp w USA jeszcze w tym roku. Dolar wyraźnie stracił na szerokim rynku.

 

Dziś rynek będzie skupiony na danych z USA

Dzisiaj rynek nadal będzie skupiony na piątkowych doniesieniach z USA.  Kurs dolara spadł, prawdopodobieństwo grudniowego wzrostu stóp procentowych w USA wynosi już zaledwie 24 proc. Powinno to polepszyć sentyment wokół walut rynków wschodzących. Sytuacja nie jest jednak do końca korzystna dla złotego, ponieważ rosną obawy o kondycję gospodarki światowej, głównie rynków azjatyckich, co może wzmóc awersję do ryzyka.

 

Sytuacja złotego

W kalendarium brak odczytów makro z Polski, jedynym impulsem z kraju pozostaje ryzyko polityczne, ale złoty wciąż jest stabilny. W przypadku dolara i euro mamy konsolidację. Na zestawieniu z euro punkt oporu to 4,25-26, na dolarze możliwe spadki w kierunku 3,71 PLN.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc