Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty reaguje spokojnie

2016-07-20

Złoty spokojnie reaguje na wiadomość o obniżeniu wieku emerytalnego od przyszłego roku. Nie ma gwałtownych ruchów na parach, choć wiadomość ta jest niekorzystna a punktu widzenia gospodarki. Obniżenie wieku emerytalnego, program 500+ i inne reformy obecnego rządu stanowią bowiem poważne obciążenie dla budżetu.

 

Na złotym spokojnie

Złoty spokojnie zareagował na zapowiedź obniżenia wieku emerytalnego. Na parach walutowych nie było gwałtownej reakcji, chodź dla naszej gospodarki ta reforma będzie niekorzystna. Obciążenie dla budżetu stanowi już program 500+, a ponadto kontrowersje budzą nowe daniny publiczne – podatek bankowy i handlowy. No cóż, pozostaje nam cieszyć się tylko z braku gwałtownej reakcji na rynku i skupić na pozostałych czynnikach mogących mieć wpływ na kursy walut. W przyszłym tygodniu będzie to np. posiedzenie FED. Wszystko wskazuje na to, że nieuchronnie zbliżają się podwyżki stóp w USA. Zainteresowanie inwestorów dolarem rośnie.

 

Dolar na topie

Dziś kurs dolara wynosił 3,99 zł i jest na fali wzrostowej, mimo akcji Chińczyków z wyprzedażą dolara. Amerykańska waluta cieszyć się będzie coraz większym zainteresowaniem ze względu na podwyżki stóp. Przedstawiciele FED dawali do zrozumienia, że w najbliższym czasie będą dwie, a było to jeszcze zanim poznaliśmy ostatnie, bardzo dobre dane makro dotyczące amerykańskiej gospodarki. Rekordy biją także indeksy giełdowe. Prawdopodobieństwo podwyżki we wrześniu z 0 proc. wzrosło do 20 proc. Kursy pozostałych walut: euro 4,38 zł, frank 4,04 zł, funt 5,27 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc