Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty stabilny przed posiedzeniem RPP

2016-05-05

Dziś rozpoczyna się posiedzenie RPP, a jutro poznamy decyzję gremium. Zaskoczenia raczej nie będzie. Na szerokim rynku inwestorzy skupieni są na wczorajszych, słabszych danych makro z USA. Zwracają też uwagę na zbliżające się wybory prezydenckie. W Europie niepokojące zawirowania w koszyku CEE za sprawą Bułgarii i kłopotów tamtejszego systemu bankowego.

 

Doniesienia ze świata

Na szerokim rynku istotną rolę odgrywają doniesienia z USA. Trwają tam zmagania o nominacje, w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Dodatkowo wczorajsze dane makro były słabe. Zamówienia na dobra pokryły się w sumie z oczekiwaniami, ale dane z rynku pracy niestety wypadły znacznie słabiej. Różnica wynosi blisko 40 tys. W związku z powyższym dolar wczoraj był znacznie niżej, dziś jednak zdołał odrobić straty i powraca w rejony 3,87 zł. Handel jest nieco mniej płynny z uwagi na wolny dzień, np. w Japonii i Szwajcarii.

 

Próba stabilizacji

Złoty podjął próbę stabilizacji po ostatnich spadkach, ale jest to obecnie trudne zadanie. Dolar powrócił w rejony 3,87 zł, frank szwajcarski utrzymuje się w sprzedaży powyżej 4 PLN. Drogie jest także euro, które kosztuje dziś powyżej 4,42 zł. Dosyć wysoko także kurs funta, bo aż w okolicy 5,61 zł, a jeszcze kilka tygodni temu notowania brytyjskiej waluty nie przekraczały 5,35 zł. Ten tydzień charakteryzowała niższa płynność z uwagi na święta i skrócony tydzień pracy. Należy pamiętać, że w części krajów dziś także jest dzień wolny od pracy. Większego ruchu należy spodziewać się dopiero po niedzieli.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc