Złoty stabilny przed posiedzeniem RPP

2016-05-05

Dziś rozpoczyna się posiedzenie RPP, a jutro poznamy decyzję gremium. Zaskoczenia raczej nie będzie. Na szerokim rynku inwestorzy skupieni są na wczorajszych, słabszych danych makro z USA. Zwracają też uwagę na zbliżające się wybory prezydenckie. W Europie niepokojące zawirowania w koszyku CEE za sprawą Bułgarii i kłopotów tamtejszego systemu bankowego.

 

Doniesienia ze świata

Na szerokim rynku istotną rolę odgrywają doniesienia z USA. Trwają tam zmagania o nominacje, w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Dodatkowo wczorajsze dane makro były słabe. Zamówienia na dobra pokryły się w sumie z oczekiwaniami, ale dane z rynku pracy niestety wypadły znacznie słabiej. Różnica wynosi blisko 40 tys. W związku z powyższym dolar wczoraj był znacznie niżej, dziś jednak zdołał odrobić straty i powraca w rejony 3,87 zł. Handel jest nieco mniej płynny z uwagi na wolny dzień, np. w Japonii i Szwajcarii.

 

Próba stabilizacji

Złoty podjął próbę stabilizacji po ostatnich spadkach, ale jest to obecnie trudne zadanie. Dolar powrócił w rejony 3,87 zł, frank szwajcarski utrzymuje się w sprzedaży powyżej 4 PLN. Drogie jest także euro, które kosztuje dziś powyżej 4,42 zł. Dosyć wysoko także kurs funta, bo aż w okolicy 5,61 zł, a jeszcze kilka tygodni temu notowania brytyjskiej waluty nie przekraczały 5,35 zł. Ten tydzień charakteryzowała niższa płynność z uwagi na święta i skrócony tydzień pracy. Należy pamiętać, że w części krajów dziś także jest dzień wolny od pracy. Większego ruchu należy spodziewać się dopiero po niedzieli.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych