Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty próbuje się bronić

2016-09-12

EBC zadecydował o losie eurodolara. Na parach trudniejsza sytuacja dla naszej waluty. Złoty próbuje się bronić przed spadkami. Kurs franka osiągnął poziom 4 PLN, cały czas drożeje też funt szterling. Widmo wrześniowej podwyżki stóp w USA coraz mniej realne. Z USA napłynęły słabsze dane.

 

Słabszy dolar

Dolar na kantor.pl kosztuje dziś 3,88 zł. W sierpniu członkowie FED i przewodnicząca J. Yellen próbowali grać widmem nadchodzących podwyżek stóp. Jastrzębie sygnały miały zachęcać do inwestowania w dolara. Tymczasem nadszedł wrzesień, a z nim napływają coraz gorsze dane makro z USA. Dane z rynku pracy wypadły słabo, podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o indeksy ISM dla przemysłu i usług. Zyskuje eurodolar. Inwestorzy stracili złudzenia co do wrześniowej podwyżki stóp procentowych. Na parze ze złotym euro wyceniane jest na 4,36 zł. Znacznie podrożał funt szterling. Kurs brytyjskiej waluty osiągnął już poziom 5,18 zł.

 

Znamy decyzję EBC

W minionym tygodniu poznaliśmy decyzję EBC. Na razie program skupu aktywów nie został powiększony, ani nie przedłużono czasu jego trwania. W połączeniu ze spadkiem prawdopodobieństwa wrześniowych podwyżek stóp w USA, stwarza to pole do umocnienia euro. Zmagania na głównej parze nie będą rozstrzygnięte jednoznacznie aż do 21 września, kiedy to odbędzie się kolejne posiedzenie FED. Do tego czasu najbardziej prawdopodobna jest konsolidacja. Złoty bardziej związany pozostaje z euro, zatem dla naszej waluty korzystniej, gdy to ta właśnie waluta będzie się umacniała. Na parze USD/PLN od około miesiąca widoczny jest trend spadkowy złotego, zatem chwilowym wsparciem będzie mocniejsze euro na parze EUR/USD.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc