Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty pozostaje stabilny

2016-08-31

Dalsza poprawa kondycji funta szterlinga, na pozostałych parach stabilnie, choć złoty jest pod presją. Szwajcarski frank tuż przy granicy 4 PLN. Wydarzeniem dnia odczyty makro z USA. Jutro zainteresowanie wzbudzać będą kolejne odczyty. Poznamy odczyty PMI dla przemysłu i sektora budowlanego.

 

Dane makro wpływają na rynek walutowy

Najbardziej znaczące w ciągu minionych kilkunastu godzin były dane makro. To one stały się impulsem skutkującym poprawą kondycji funta szterlinga. Dziś kurs brytyjskiej waluty osiągnął poziom 5,20 zł. Jutro i w poniedziałek kolejna seria danych. Poznamy PMI dla przemysłu i sektora budowlanego oraz usług. Funt mocniejszy jest nie tylko na parze ze złotym, ale też na szerokim rynku, znacznie poprawił kondycję w relacji do euro. Inwestorzy czekali dziś także na doniesienia z USA.

 

Presja na złotego

Presja na złotego nadal silna, ale problemy naszej waluty wynikają tym razem z zagrożeń wewnętrznych, czyli złych danych makro. Nie bez znaczenia jest też ostrzeżenie od agencji ratingowej Moody’s. Czynnikiem zewnętrznym rzutującym na kondycję naszej waluty pozostają oczekiwania wobec FED dotyczące podwyżki stóp w USA. Złoty pozostaje na razie stabilny, choć kursy walut są wysokie. Szwajcarski frank zbliża się do poziomu 4 PLN, dzisiejszy kurs tej waluty wynosi w sprzedaży na kantor.pl 3,99 zł. Drogie jest też euro, które rynek wycenia na 4,36 zł. Ewentualny spadek presji na złotego możliwy jeszcze w pierwszej połowie września, a dokładnie 9 września, kiedy to poznamy decyzję agencji Moody’s. Należy pamiętać, że agencja może spełnić swoje zapowiedzi i w odpowiedzi na kryzys wokół TK obniżyć rating Polski. Wpłynie to negatywnie na kondycję naszej waluty.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc