Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty pod presją, a w środę ważna decyzja

2015-12-14

Złoty wciąż pod presją, nie ma większych zmian w wycenie naszej waluty. Złoty od kilku sesji systematycznie traci na wartości w zestawieniu z euro, funtem i frankiem. Koszyk CEE jest w trudnej sytuacji, ale położenie naszej waluty jest gorsze ze względu na podwyższone ryzyko polityczne.

 

Notowania z godz. 14.10

Za euro trzeba było dziś zapłacić 4.3791 zł, w skupie euro wyceniano na 4.3501 zł. Kurs franka nadal powyżej 4 zł, dziś wynosił 4.0421 - 4.0711  zł. Funt szterling oscyluje wokół 6zł. Złoty pod presjąW skupie oferowano za funta 5.9978 zł, a w sprzedaży kosztował 6.0378 zł, dolara wyceniono natomiast na  3.9674 - 3.9924 zł. Od rana złoty stracił. Złoty od kilku sesji systematycznie traci na wartości.  Przeanalizowaliśmy jak kształtowały się kursy walut na przestrzeni dnia. Od rana kurs franka wzrósł o około 4 grosze, o godzinie 10:40 był natomiast najniższy i wynosił wtedy 4,01 zł. Dolar bez większych zmian, ale nie należy zapominać, że w środę poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych w USA. Presję na złotego zwiększa także sytuacja na rynku długu. Rentowność obligacji długoterminowych wzrosła już powyżej 3 proc.

 

Ważny tydzień

Ten tydzień będzie istotny dla rynku walutowego. Kluczowym dniem będzie oczywiście środa, kiedy to poznamy decyzję FED w sprawie stóp procentowych w USA. Rynek zaczął już ustawiać się pod podwyżkę, ale zmiany kursów w reakcji na wynik posiedzenia i tak są nieuniknione. Jeśli dojdzie do podwyżki stóp w USA, będzie to pierwsze takie wydarzenie od lat. Rynek z uwagą śledzi wszelkie doniesienia, ale większość analityków i tak zakłada, że podwyżki są już przesądzone.

 

Autor:

Zespół kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc