Złoty pod presją, a w środę ważna decyzja

2015-12-14

Złoty wciąż pod presją, nie ma większych zmian w wycenie naszej waluty. Złoty od kilku sesji systematycznie traci na wartości w zestawieniu z euro, funtem i frankiem. Koszyk CEE jest w trudnej sytuacji, ale położenie naszej waluty jest gorsze ze względu na podwyższone ryzyko polityczne.

 

Notowania z godz. 14.10

Za euro trzeba było dziś zapłacić 4.3791 zł, w skupie euro wyceniano na 4.3501 zł. Kurs franka nadal powyżej 4 zł, dziś wynosił 4.0421 - 4.0711  zł. Funt szterling oscyluje wokół 6zł. Złoty pod presjąW skupie oferowano za funta 5.9978 zł, a w sprzedaży kosztował 6.0378 zł, dolara wyceniono natomiast na  3.9674 - 3.9924 zł. Od rana złoty stracił. Złoty od kilku sesji systematycznie traci na wartości.  Przeanalizowaliśmy jak kształtowały się kursy walut na przestrzeni dnia. Od rana kurs franka wzrósł o około 4 grosze, o godzinie 10:40 był natomiast najniższy i wynosił wtedy 4,01 zł. Dolar bez większych zmian, ale nie należy zapominać, że w środę poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych w USA. Presję na złotego zwiększa także sytuacja na rynku długu. Rentowność obligacji długoterminowych wzrosła już powyżej 3 proc.

 

Ważny tydzień

Ten tydzień będzie istotny dla rynku walutowego. Kluczowym dniem będzie oczywiście środa, kiedy to poznamy decyzję FED w sprawie stóp procentowych w USA. Rynek zaczął już ustawiać się pod podwyżkę, ale zmiany kursów w reakcji na wynik posiedzenia i tak są nieuniknione. Jeśli dojdzie do podwyżki stóp w USA, będzie to pierwsze takie wydarzenie od lat. Rynek z uwagą śledzi wszelkie doniesienia, ale większość analityków i tak zakłada, że podwyżki są już przesądzone.

 

Autor:

Zespół kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych