Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty osłabł

2016-08-20

Pod koniec tygodnia notowania złotego spadły, co szczególnie widoczne jest na zestawieniu na parach, chociażby z frankiem szwajcarskim, powracającym w okolice 4 PLN i z funtem szterlingiem, który przekroczył 5 PLN. Spokojniej natomiast na parze z dolarem, tracącym na szerokim rynku po publikacji sprawozdania z posiedzenia FOMC.

 

Złoty słabszy na parach

Nasza waluta jest wyraźnie słabsza na parach. Kurs funta powrócił powyżej poziomu 5 PLN, frank szwajcarski zbliża się do 4 PLN. Wyraźnie wyżej także euro, jedynie słaby na szerokim rynku dolar nie zanotował wzrostów na parze z ze złotym. To nie jest dobry okres dla naszej waluty. W sprzedaży na kantor.pl za jednego dolara trzeba zapłacić 3,82 zł, za franka szwajcarskiego 3,99 zł, funt szterling kosztuje 5,00 zł, a euro 4,32 zł. Złotemu zaszkodziły słabe dane makro. Można mówić o poważnym rozczarowaniu wynikami w sektorze produkcji i sprzedaży detalicznej. Pojawiają się głosy o obniżce stóp procentowych.

 

Dolar traci

Słabszy jest nie tylko złoty, ale także dolar, który wyraźnie zareagował na publikację sprawozdania z posiedzenia FOMC. Inwestorzy na rozczarowanie odpowiedzieli spadkiem zainteresowania dolarem. Kurs dolara utrzymuje się w okolicy 3,82 zł. Indeks dolarowy kontynuuje spadki. Koniec tygodnia upływa pod znakiem słabości dolara. Uczestnicy rynku przestają się łudzić co do możliwości podwyżek stóp w  USA w najbliższym czasie. Potencjał jastrzębich sygnałów wysyłanych przez niektórych członków FED wyczerpał się, a co więcej, okazał się mylący. Wszelkie wątpliwości rozwiały zapiski z posiedzenia FOMC, a mimo to niektórzy członkowie FED przekonują o swojej racji. Sygnały są zatem mylące i dosyć sprzeczne.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc