Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty odrobił stratę do euro, słaby funt

2015-05-05

Wczoraj po południu złoty umocnił się. Wcześniejsze spadki nie okazały się w perspektywie trwałe i kurs euro powrócił w okolice 4 PLN, jednak już dziś rano obserwujemy korektę. Mocniejszy złoty w większości zestawień wynika prawdopodobnie ze wzrostu zainteresowania rynkiem walutowym krajowych inwestorów, którzy zakończyli długi weekend.

 

Na rynku korekta

Dzisiejszy dzień przyniósł korektę mocniejszego złotego. Euro wczoraj po południu ponownie wróciło w okolice 4 PLN, ale dziś kurs euro to już 4,0270 PLN. Dolar amerykański kosztował rano 3,6170 PLN a funt 5,4688 PLN. Szwajcarskiego franka rynek wycenił na 3,8664 PLN.

 

Umocnienie złotego

Powrót złotego na mocniejszą pozycję wynika zapewne ze zwiększonego ruchu inwestorów krajowych. Zauważyli oni szansę na zysk zwłaszcza w przypadku eksportu. Płytki rynek sprawił, że skala wzmożonego zainteresowania złotym nie była jednak zbyt duża i dziś widzimy już korektę. Para EUR/PLN przetestowała okolice 4 PLN, by powrócić do poziomu 4,02 – 4,03 zł.

 

Funt szterling najsłabszy od stycznia

Nie obserwujemy co prawda diametralnych zmian w układzie sił na parach, ale warto bliżej przyjrzeć się funtowi. Kurs brytyjskiej waluty jest najniższy od stycznia tego roku. Wykresy techniczne pokazują, że możliwy jest nawet ruch w kierunku 5,3223 PLN. Na szerokim rynku funt jest obecnie słaby.

 

Słabe wyniki makro nie zaszkodziły walutom CEE

Waluty centralnej i wschodniej Europy, czyli koszyk CEE nie straciły na wartości mimo słabych odczytów PMI. W przypadku złotego kurs zależny jest bardziej od sytuacji na szerokim rynku. Dziś rozpoczyna się także posiedzenie RPP, oczekujemy na dane  o podaży na aukcję długu, na wskaźniki inflacji  dla strefy euro i dane z USA. Zapowiada się interesujący dzień.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc