Złoty odrobił stratę do euro, słaby funt

2015-05-05

Wczoraj po południu złoty umocnił się. Wcześniejsze spadki nie okazały się w perspektywie trwałe i kurs euro powrócił w okolice 4 PLN, jednak już dziś rano obserwujemy korektę. Mocniejszy złoty w większości zestawień wynika prawdopodobnie ze wzrostu zainteresowania rynkiem walutowym krajowych inwestorów, którzy zakończyli długi weekend.

 

Na rynku korekta

Dzisiejszy dzień przyniósł korektę mocniejszego złotego. Euro wczoraj po południu ponownie wróciło w okolice 4 PLN, ale dziś kurs euro to już 4,0270 PLN. Dolar amerykański kosztował rano 3,6170 PLN a funt 5,4688 PLN. Szwajcarskiego franka rynek wycenił na 3,8664 PLN.

 

Umocnienie złotego

Powrót złotego na mocniejszą pozycję wynika zapewne ze zwiększonego ruchu inwestorów krajowych. Zauważyli oni szansę na zysk zwłaszcza w przypadku eksportu. Płytki rynek sprawił, że skala wzmożonego zainteresowania złotym nie była jednak zbyt duża i dziś widzimy już korektę. Para EUR/PLN przetestowała okolice 4 PLN, by powrócić do poziomu 4,02 – 4,03 zł.

 

Funt szterling najsłabszy od stycznia

Nie obserwujemy co prawda diametralnych zmian w układzie sił na parach, ale warto bliżej przyjrzeć się funtowi. Kurs brytyjskiej waluty jest najniższy od stycznia tego roku. Wykresy techniczne pokazują, że możliwy jest nawet ruch w kierunku 5,3223 PLN. Na szerokim rynku funt jest obecnie słaby.

 

Słabe wyniki makro nie zaszkodziły walutom CEE

Waluty centralnej i wschodniej Europy, czyli koszyk CEE nie straciły na wartości mimo słabych odczytów PMI. W przypadku złotego kurs zależny jest bardziej od sytuacji na szerokim rynku. Dziś rozpoczyna się także posiedzenie RPP, oczekujemy na dane  o podaży na aukcję długu, na wskaźniki inflacji  dla strefy euro i dane z USA. Zapowiada się interesujący dzień.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych