Komentarze walutowe Kantor.pl

Złoty odrabia straty

2016-04-11

Polska waluta nowy tydzień rozpoczęła  od odrabiania strat. Na większości zestawień obserwujemy umocnienie złotego. Funt powrócił w okolice 5,35 zł. Inwestorzy obserwują rynek ropy, japońskiego jena i brytyjskiego funta. Wszystkie te czynniki wpływają na układ sił na głównej parze walutowej.

 

Złoty umocnił się

Polska waluta rozpoczęła tydzień od odrabiania ostatnich strat. Na parach spokojnie, złoty jest mocniejszy na większości zestawień. Dobry dzień zaliczył także brytyjski funt. Na szerokim rynku aprecjacja funta stanowi ważny czynnik wpływający także na główną parę walutową. Impulsy bezpośrednio związane ze złotym to z kolei wypowiedzi członków RPP cytowane przez Polską Agencję Prasową i Bloomberga o presji deflacyjnej i możliwej odpowiedzi na nią, czyli ewentualnej obniżce stóp. Cięcie stóp według J. Żyłczyńskiego jest pożądane, ale decyzja powinna zapaść dopiero za kilka miesięcy, gdy  powołany zostanie nowy prezes NBP.

 

Obniżki stóp możliwe latem

Wniosek, jaki nasuwa się po przeczytaniu wypowiedzi obu członków RPP, jest dosyć jasny. Jeśli dojdzie do obniżenia stóp procentowych w Polsce, to najwcześniej latem, ale decyzja nie jest jeszcze przesądzona. Dwa głowy to za mało, by przeforsować takie rozwiązanie. W każdym razie dziś złoty zaliczył udaną sesję. Kurs funta wynosi 5,35 zł, kurs dolara 3,76 zł, kurs franka 3,94 zł a kurs euro 4,29 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych