Złoty nieco niżej niż wczoraj

2015-07-29

Złoty lekko osłabł, w oczekiwaniu na zakończenie posiedzenia FED atmosfera robi się lekko nerwowa, a rynek ustawia się pod zapowiedź podwyżek stóp. Inwestorzy są ostrożni, nieznacznie wycofując się z rynków EM. Złoty nie tarci dużo, wciąż pozostając stabilną walutą.

 

Lekkie osłabienie złotego

W oczekiwaniu na decyzję FED złoty nieznacznie stracił. Dzisiejsze kursy walut: 4,1204 PLN za euro, 3,7284 PLN za dolara amerykańskiego, 3,8729 PLN za franka szwajcarskiego i 5,8133 PLN wobec funta szterlinga.

 

Podbicie kwotowań

Podbicie kwotowań na parach widoczne jest zwłaszcza w zestawieniu z dolarem i euro. Analitycy twierdzą, że jest to wynik realizacji zysków w związku z posiedzeniem FED, które przypominamy, kończy się dzisiaj. Możliwe, że euro osiągnie poziom nawet powyżej 4,13 a dolar okolice 3,75 zł.

 

Złoty wyhamował

Nasza waluta wyraźnie wyhamowała, kursy dolara i franka spadły ostatnio, ale obecnie mamy do czynienia z korektą. Prawdopodobnie  realizowany będzie scenariusz umocnienia amerykańskiej waluty, w związku z ewentualną zmianą stóp procentowych. Zmiana polityki monetarnej na bardziej restrykcyjną doprowadzi do spadku atrakcyjności złotego.

 

Mocny dolar zaszkodzi złotemu

Na fali osłabienia dolara złoty zdołał odrobić straty do większości głównych walut. Rosnący kurs dolara w szerszej perspektywie czasowej jest niepokojący, podobnie podwyżka stóp w USA, ponieważ negatywnie odbija się na postrzeganiu atrakcyjności walut EM. Na razie jednak inwestorzy są ostrożni, a dzisiejsze spadki to jedynie korekta.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych