Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty nieco mocniejszy do euro

2016-03-01

Marzec zaczyna się nieco nerwowo, a to za sprawą danych makro z Chin, które nie wypadły dziś zbyt dobrze. Na wycenie złotego zasadniczych zmian nie ma, nasza waluta zdołała umocnić się do dolara, a na pozostałych parach kontynuowane są dotychczasowe trendy. Złoty ten tydzień rozpoczął dosyć dobrze.

 

Na rynku może być nerwowo

Globalny wzrost zagrożony, takie wnioski nasuwają się po publikacji danych z Chin, PMI nie wypada tam dobrze. Inwestorzy robią się nerwowi. Złoty pozostaje jednak stabilny, umacniając się nawet na parze z dolarem. Na kantor.pl za dolara trzeba było zapłacić dziś wieczorem 3.9970 zł. Amerykańską walutę wsparły po południu nieco lepsze dane z USA. Kurs euro spadł do poziomu 4.3447 zł, a funt jest tańszy w stosunku do wczorajszego dni o 1 grosz i kosztuje 5.5787 zł. Funt jest coraz bliżej okolic wsparcia. Bez większych zmian frank, notowania nadal oscylują wokół 4 PLN, wieczorny kurs sprzedaży franka to 4.0139 zł. Rentowność obligacji długoterminowych utrzymuje się poniżej 3 proc. i wynosi 2,946 proc. Złotemu pomogły dziś dane GUS o PKB za ostatni kwartał minionego roku.

 

Dobre dane makro z Polski

Na parze z euro złoty umocnił się, osiągając nawet 7-tygodniowe szczyty wobec wspólnej waluty. Złotemu sprzyjały dziś krajowe dane makro, a mianowicie odczyt PKB za czwarty kwartał 2015 r. Wzrost rok do roku wyniósł 3,9 proc. co jest dobrym wynikiem. W Europie lekki niepokój. Spadek inflacji HICP dla Strefy Euro wynosi –0,2 proc. co zwiększa prawdopodobieństwo reakcji EBC, na przykład zwiększenia programu skupu aktywów. Posiedzenie EBC odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc