Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty nadal stabilny

2015-12-17

Od wczorajszego wieczora wiemy już, że stopy procentowe w USA zostały podniesione. Nie nastąpiła gwałtowna reakcja, ponieważ rynek już wcześniej zawarł podwyżkę w cenach, spodziewając się takiego scenariusza. Minęło kilkanaście godzin, a złoty nadal jest stabilny. Kurs dolara utrzymuje się na poziomie poniżej 4 PLN.

 

Popołudniowe kursy walut

Na rynku spokojnie, bez nadmiernej ekscytacji decyzją FED. Złoty jest stabilny, choć rentowność obligacji stabilizacja kursu złotegodługoterminowych wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Poranne średnie kursy walut kształtowały się następująco: 4,2920 zł za euro, 3,9620 zł za dolara amerykańskiego, 3,9711 zł za franka szwajcarskiego i 5,9095 zł za funta szterlinga. Po południu, kursy sprzedaży niewiele odbiegały od porannych średnich i wynosiły: 4.3054 zł za euro, 3.9693 zł za dolara amerykańskiego, 3.9893 zł za szwajcarskiego franka i 5.9231 zł za funta szterlinga.

 

FED uspokajał inwestorów

Ton komunikatu po posiedzeniu FED, tak jak się zresztą spodziewano, był gołębi. Szefowa FED zapewniała, że w  najbliższej przyszłości nie przewiduje żadnych podwyżek, a jeśli nawet, to będą one wprowadzane stopniowo. Bezpośrednio po ogłoszeniu decyzji zmienność była większa, ale rynek zareagował spokojnie. Złoty jest mocniejszy, wokół naszej waluty widać polepszeni nastrojów. Na dolarze konsolidacja poniżej 4PLN, na funcie możliwe dalsze spadki. Złotemu pomogło z pewnością opublikowanie optymistycznych założeń dotyczących przyszłego budżetu. Z uwagi na końcówkę roku i związany z tym mniejszy ruch, prawdopodobnie nie będzie już gwałtownych spadków.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc