Złoty nadal silny

2016-05-17

Złoty nadal silny, mimo zawirowań na scenie politycznej i kłopotów w sektorze bankowym. Na szerokim rynku słabsze dane z USA, a zaskakująco dobre z naszej części Europy, zwłaszcza z Rosji i Ukrainy. Kursy walut od wczoraj bez większych zmian. Inwestorzy są zainteresowani europejskimi aktywami.

 

Bank i rating

Agencja Moody’s co prawda utrzymała rating dla Polski na dotychczasowym poziomie, ale obniżyła perspektywę na przyszłość. Sektor bankowy odczuł konsekwencje tej decyzji. Obniżka perspektywy PKO BP stała się faktem, jest to naturalna kolej rzeczy w takich przypadkach. Na scenie politycznej niespokojnie. Demonstracje polityczne i niepewna polityka gospodarcza rządu budzą pewne obawy, ale złoty zdołał utrzymać silną, po utrzymaniu ratingu, pozycję. Kursy walut od wczoraj utrzymują się na stabilnych poziomach.

 

Słabe dane z USA

Dziś poznaliśmy szereg danych z USA, okazały się one nieco słabsze od oczekiwań. Inwestorzy zrezygnowali chwilowo z dolara, skupiając się na aktywach europejskich. Zaskoczenie na rynkach wschodnich. Najnowsze dane z Rosji i Ukrainy są lepsze od prognoz, zawieszenie broni okazało się korzystne. Ukraina po raz pierwszy od lat ma wypracować dodatni PKB. W kraju, jak już mówiliśmy, stabilnie. Kurs euro wynosi 4,38 zł, kurs franka 3,96 zł, kurs dolara 3,87 zł a kurs funta szterlinga 5,61 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych