src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Złoty nadal bez istotnego rozstrzygnięcia

2016-12-28

Główna para walutowa zdołała dziś rano otrzeć się o 1,0480 (choć konkretne wartości zależą zapewne od tego, z jakiej platformy korzystamy oraz czy bierzemy kurs bid, ask czy jakąś uśrednioną formę).

 

 

Ostatecznie jednak to wciąż nie jest jakiś piorunujący przełom – takim byłoby dopiero przebicie 1,05 czy może wręcz 1,0520. Tym niemniej rzeczywiście wygląda to tak, jakby w końcówce roku rynek chciał trochę złagodzić sposób traktowania euro – pomimo kłopotów włoskiego banku Monte Paschi czy tego, że to Fed, a nie EBC ma podwyższać stopy.

 

Co dziś w programie? Za nami już dane z Japonii za listopad. Produkcja przemysłowa wzrosła o 4,6 proc. r/r, gdy w październiku spadła o 1,4 proc. Sprzedaż detaliczna zwiększyła się o 1,7 proc. r/r, a prognozowano +0,9 proc. USD/JPY idzie tymczasem lekko w górę, pozycjonując się przy 117,56. W ogóle zresztą wykres od dawna idzie w górę, np. na przełomie września i października był niewiele powyżej poziomu 100 i poniżej 105. Zatem jen traci, co powinno cieszyć japońskie władze monetarne.

 

O 9:00 poznamy hiszpańską sprzedaż detaliczną, zaś o 13:00 tygodniową dynamikę liczby wniosków o kredyt hipoteczny w USA. O 16:00 podany zostanie indeks podpisanych umów kupna domów, zaś o 22:40 American Petroleum Institute określi tygodniową zmianę zapasów paliw.

 

 

Co z polskim orłem?

Jeżeli na USD/PLN mamy 4,2020, zaś na EUR/PLN 4,3980 – to oznacza to, że złoty jest relatywnie mocny, a przede wszystkim, że jeszcze walczy o ugranie czegoś więcej. Na euro-złotym ostateczne przebicie 'czterdziestki' (ostateczne, bo jednak wciąż toczy się o nią gra) umożliwiłoby zejście nawet dobrych kilka groszy niżej – i być może uda się taki scenariusz rozegrać przed końcem roku. Być może, bo grozi nam z drugiej strony odbicie i osłabienie złotego, o ile wsparcie jednak się obroni. Zdaje się jednak, że zaczyna pękać.

 

Dziś w programie mamy jeden odczyt krajowy, ale nie GUS-owski, lecz oferowany przez Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). To wskaźnik wyprzedzający koniunktury za grudzień, wyrażany w punktach. Poznamy go o 9:00.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych