Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty mocniejszy na parach

2016-08-09

Złoty w ciągu 24 h zdołał się umocnić na parach o 1- 2 grosze, zyskując na fali aprecjacji walut CEE. Lepszy wynik naszej waluty notowany jest natomiast na parze z brytyjskim funtem, który znajduje się obecnie pod presją w związku z danymi makro i artykułem członka BoE. Na rynku ropy naftowej długo oczekiwane odbicie.

 

Lepszy sentyment wokół złotego

Nasza waluta skorzystała z polepszenia nastrojów wokół rynków CEE. Waluty pozostałych rynków wschodzących są również w lepszej kondycji. We wspomnianym koszyku CEE, do którego należy Polska, najlepszy wynik zanotował węgierski forint. Skupmy się jednak na rodzimej walucie. W ciągu 24 h złoty zdołał się umocnić na parach o 1-2 grosze. Wyjątkiem jest tutaj brytyjski funt, gdzie aprecjacja złotego zbiegła się z wyprzedażą funta. Kurs brytyjskiej waluty spadł poniżej 5 PLN. Analitycy twierdzą, że najbliższe godziny nie przyniosą większych zmian.

 

Pozytywny trend

Na złotym pozytywny trend. Z globalnych wzrostów korzystają także pozostałe waluty regionu, w tym także waluty surowcowe, jak rubel. Odbicie na rynku ropy wprawia inwestorów w lepszy nastrój i skłania do inwestycji również w CEE. Taki stan rzeczy powinien utrzymać się jeszcze przynajmniej kilkanaście godzin. Tymczasem kurs euro wynosi 4,27 zł, kurs dolara 3,85 zł, funt oscyluje wokół 5 zł, a frank spadł do 3,92 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc