Złoty mocniejszy mimo dymisji w rządzie

2015-06-11

Złoty po wczorajszych wydarzeniach na scenie politycznej nie stracił, co jest zaskoczeniem dla części analityków. Nasza waluta okazała się bardziej podatna na wydarzenia na szerokim rynku i wzrost sentymentu wokół EM, niż na rodzime impulsy. Dziś możemy już mówić o stabilizacji złotego po wczorajszym umocnieniu.

 

Mocniejszy złoty

Układ sił na szerokim rynku pomaga złotemu. Podwyżka cen ropy przełożyła się na wzrost sentymentu wokół walut EM, rynki w stolicy również zareagowały na wzrost indeksów. Wczoraj po południu, mimo dymisji w rządzie, złoty umocnił się odrabiając nawet po kilka groszy do głównych walut. Dziś obserwujemy stabilizację.

 

Kwotowania złotego

Złoty wyraźnie zyskał. Kursy walut są niższe nawet o kilka groszy. Poranny kurs euro wynosił 4,1340 PLN, kurs dolara amerykańskiego 3,6564 PLN. Potaniał także frank szwajcarski, osiągając poziom 3,9203 PLN, a kurs funta wyniósł 5,6650 PLN.

 

Zmiany w rządzie bez większego echa

Po raz kolejny złoty udowadnia, że bardziej wrażliwy jest na wydarzenia na szerokim rynku, niż na impulsy krajowe. Wczorajsze dymisje ministrów w rzędzie Ewy Kopacz przeszły niemalże bez echa, choć część analityków obawiała się negatywnej reakcji. Dzisiejsze notowanie nie wskazują nawet, by rynek miał zareagować z opóźnieniem.

 

Wzrósł sentyment wokół EM

Złoty zyskał dzięki poprawie sentymentu wokół walut EM. Uczestnicy rynku nadal skupieni są wokół negocjacji z Grecją. Inne impulsy wpływające na naszą walutę, to dzisiejsza aukcja obligacji i odczyty z USA. Mocniejszy złoty może być dalszego umocnienia, kurs euro ma szansę powrotu w rejony 4,10 zł, a kurs franka poniżej 3,90 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych