Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty mocniejszy mimo dymisji w rządzie

2015-06-11

Złoty po wczorajszych wydarzeniach na scenie politycznej nie stracił, co jest zaskoczeniem dla części analityków. Nasza waluta okazała się bardziej podatna na wydarzenia na szerokim rynku i wzrost sentymentu wokół EM, niż na rodzime impulsy. Dziś możemy już mówić o stabilizacji złotego po wczorajszym umocnieniu.

 

Mocniejszy złoty

Układ sił na szerokim rynku pomaga złotemu. Podwyżka cen ropy przełożyła się na wzrost sentymentu wokół walut EM, rynki w stolicy również zareagowały na wzrost indeksów. Wczoraj po południu, mimo dymisji w rządzie, złoty umocnił się odrabiając nawet po kilka groszy do głównych walut. Dziś obserwujemy stabilizację.

 

Kwotowania złotego

Złoty wyraźnie zyskał. Kursy walut są niższe nawet o kilka groszy. Poranny kurs euro wynosił 4,1340 PLN, kurs dolara amerykańskiego 3,6564 PLN. Potaniał także frank szwajcarski, osiągając poziom 3,9203 PLN, a kurs funta wyniósł 5,6650 PLN.

 

Zmiany w rządzie bez większego echa

Po raz kolejny złoty udowadnia, że bardziej wrażliwy jest na wydarzenia na szerokim rynku, niż na impulsy krajowe. Wczorajsze dymisje ministrów w rzędzie Ewy Kopacz przeszły niemalże bez echa, choć część analityków obawiała się negatywnej reakcji. Dzisiejsze notowanie nie wskazują nawet, by rynek miał zareagować z opóźnieniem.

 

Wzrósł sentyment wokół EM

Złoty zyskał dzięki poprawie sentymentu wokół walut EM. Uczestnicy rynku nadal skupieni są wokół negocjacji z Grecją. Inne impulsy wpływające na naszą walutę, to dzisiejsza aukcja obligacji i odczyty z USA. Mocniejszy złoty może być dalszego umocnienia, kurs euro ma szansę powrotu w rejony 4,10 zł, a kurs franka poniżej 3,90 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc