Złoty mocniejszy do euro

2015-07-17

Nasza waluta nadal stabilna, w zestawieniu do głównych walut nie widać wielkich różnić, ale jest jeden wyjątek – euro. Złoty zyskał od wczoraj około 2 grosze do wspólnej waluty i osiągnął 2,5 miesięczne maxima. Potaniał także szwajcarski frank, który jest dominującą walutą w przypadku kredytów walutowych zaciągniętych przez Polaków.

 

Złoty stabilny

Koniec tygodnia przynosi dalszą stabilizację naszej waluty. Dziś rano euro wyceniono na 4,0993 PLN, a dolara amerykańskiego na 3,7737 PLN. Potaniał także frank szwajcarski, którego wyceniono na 3,9462 PLN. Brytyjski funt utrzymuje się w okolicy 5,8999 PLN.

 

Wzrosło zainteresowanie walutami EM

Złoty umocnił się wobec euro i szwajcarskiego franka na fali dobrych nastrojów wokół walut EM. Inwestorzy zwracają się ku walutom naszego regionu w związku z poprawą sytuacji Grecji. Wypowiedzi Draghiego i oficjeli greckich potwierdzają korzystny rozwój wypadków, Grecy zachowają płynność finansową.

 

Dolar i funt mocne na szerokim rynku

Złoty utrzymuje stabilny kurs względem dolara i funta, jest to dobry sygnał, świadczący w gruncie rzeczy o silnej pozycji naszej waluty, ponieważ na szerokim rynku GBP i USD są obecnie notowane wysoko. Dolara i funta wzmacniają spekulacje o podwyżce stóp procentowych w Stanach i Wielkiej Brytanii.

 

Odczyty makro

Naszej walucie udało się utrzymać stabilny kurs na większości zestawień mimo słabych odczytów makro. Po raz kolejny jesteśmy świadkami małej wrażliwości naszej waluty na krajowe impulsy. Złoty o wiele dynamicznej reaguje na wydarzenia na szerokim rynku. Dziś czekamy ponownie na odczyty z Polski, dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej za poprzedni miesiąc.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych