Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty mocniejszy do dolara

2016-08-01

Na parach dosyć spokojnie, choć dolar jest obecnie na najniższym poziomie od ogłoszenia wyniku brytyjskiego referendum. Znaczne spadki także na funcie. W przypadku euro i franka konsolidacja. Kondycja złotego nie zachwyca ale przy obecnym układzie sił i sytuacji na szerokim rynku, nie można narzekać.

 

Indeksy PMI

Wczorajszy dzień minął pod znakiem odczytów indeksów PMI. Były to dane z Polski za lipiec, ale także z Nimiec, USA, Włoch, Francji i całej strefy euro. Rynek raczej w dobrym nastroju za sprawą Chin, gdzie rano dane okazały się zgodne z oczekiwaniami, nie było więc negatywnego zaskoczenia pod tym względem. Złoty poranek rozpoczął spokojnie, bez gwałtownych ruchów na parach. Wraz z biegiem dnia sytuacja może się zmieniać, zależnie od wydarzeń na szerokim rynku, jak zawsze warto obserwować kantor.pl, gdzie wszelkie wahania kursu odnotowane będą na bieżąco.

 

Poranny kurs dolara

Poranny kurs dolara wynosi 3,91 zł. Na tej parze złoty zdołał się umocnić, ale wynika to w głównej mierze ze słabości dolara na szerokim rynku. Jest on obecnie najniżej na zestawieniu USD/PLN od czasu ogłoszenia wyników brytyjskiego referendum. Z kolei na parze z funtem szterlingiem obserwujemy już poziomy sprzed ponad dwóch lat. Decyzje FED zdają się rozmijać z oczekiwaniami inwestorów, wypowiedzi członków gremium postrzegane są jako za mało jastrzębie, by wzbudzić zainteresowanie dolarem. Dodatkowo słabe dane PKB za drugi kwartał zmniejszają prawdopodobieństwo podwyżek stóp w najbliższym czasie.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc