Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty mocniejszy, dane z USA sprzeczne

2016-09-14

Złoty jest dziś w lepszej kondycji. Rynek skupia się jednak na doniesieniach z USA, a te są dosyć sprzeczne. Wypowiedzi członków FED i czołowych polityków zdają się ze sobą kolidować. Przyszłość dolara chwilowo niepewna, sytuacja wyjaśni się 21września, po  posiedzeniu FED.

 

USA sprzeczne doniesienia

W USA ścierają się dwie frakcje. Najistotniejszy jest obecnie gołębi wydźwięk wypowiedzi Lael Brainard z FED. Twierdzi, że słabsze odczyty z gospodarki przełożą się finalnie na gorszy wzrost gospodarczy. Niepokojące są dynamika płac, ogólna sytuacja na rynku pracy, popyt wewnętrzny i niska inflacja. W związku z tym na chwilę obecną nie ma potrzeby zmiany, a szczególnie zacieśniania polityki pieniężnej. Z drugiej strony obserwowane są wypowiedzi Donalda Trumpa, który twierdzi, że polityka ma obecnie zbyt duży wpływ na działania FED i utrzymywanie niskich stóp procentowych. Dolar czeka na 21 września i posiedzenie FED. Dziś kurs dolara wynosi 3,86 zł. Indeksy dolarowe wyraźnie wyhamowały.

 

Słabsze dane ze strefy euro

Niemiecki indeks ZEW wypadł słabo. Nastroje w Niemczech nie są dobre. Euro kosztuje dziś na kantor.pl 4,35 zł. Para EUR/PLN waha się w coraz mniejszych zakresach, czyżby wszystko zmierzało do konsolidacji? Na to pytanie odpowiedź przyniosą najbliższe dni, ale jest to obecnie bardzo prawdopodobny scenariusz. Euro podczas ostatnich notowań znajdowało się znacznie powyżej średnich EMA. Obecnie jest blisko strefy oporu. Wysoki kurs euro utrzyma się do czasu pojawienia się istotnych bodźców, być może z szerokiego rynku.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc