Złoty mocniejszy, rynek czeka na decyzję RPP

2015-06-03

Dzień na rynku walutowym rozpoczął się od umocnienia złotego. Główna para walutowa, czyli EUR/USD zanotowała wzrosty kwotowań, co przełożyło się też na poprawę nastrojów wokół EM, w tym złotego. W większości zestawień na parach nasza waluta zyskała, niewielką stratę zanotowano jedynie do euro.

 

Lepsze nastroje wokół złotego

Poprawa nastrojów wokół złotego jest wyraźnie widoczna. Jedynie zestawienie z euro nie wygląda tak optymistycznie, tu złoty nadal traci. Przed południem złoty umocnił się do pozostałych walut, kwotowania są znacznie lesze niż na wczorajszym otwarciu sesji. Wzrosła także rentowność długu, obligacje 10-letnie oceniane są już na 3 proc.

 

Poranne notowania

Dzisiejszego ranka złoty wyceniany był następująco: 3,6883 PLN za dolara amerykańskiego, 3,9538 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,6616 PLN za funta szterlinga. Nieznacznie wzrósł kurs euro, do 4,1175 PLN. Na parach widać wyraźne umocnienie złotego, o niepewnej sytuacji można mówić tylko w przypadku zestawienia EUR/PLN.

 

Rynek liczy na kompromis w sprawie Grecji

Choć nie doszło do przełomowych wydarzeń jeśli chodzi o negocjacje z Grecją, to rynek odczytuje przebieg dotychczasowych wydarzeń, jako krok do kompromisu i zapowiedź porozumienia. Dzięki takiej interpretacji polepsza się sentyment wokół EM, złoty może zamknąć tydzień na znacznie lepszej pozycji.

 

Oczekujemy na decyzję RPP, możliwa podwyższona zmienność

Dziś zakończy się posiedzenie RPP, poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych. Analitycy nie spodziewają się w tym zakresie jakichkolwiek zmian, ale mimo wszystko możliwa jest zwiększona zmienność na parach, zwłaszcza, że kursy walut wrażliwe będą także na decyzję EBC.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych