Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty lekko stracił

2014-12-02

Złoty dalek utrzymuje niezłe poziomy do dolara, ale – tak jak zapowiadaliśmy wczoraj późnym popołudniem – nastąpił na razie wstępny powrót na nieco wyższe poziomy, mamy teraz okolice 3,3495 – 3,35. Na EUR/PLN notowany jest poziom 4,7160. Wydaje się, że dziś sesja może być czasem małej zmienności na tych mniej więcej poziomach, zakładając, że również eurodolar utrzyma obecne wartości lub zejdzie jeszcze trochę niżej (chyba że Janet Yellen odmieni sytuację w ten czy inny sposób, ale to mało prawdopodobne)

 

W programie nie ma dziś odczytów z Polski, a jutro poznamy decyzję w sprawie stóp, podjętą przez RPP. Przy ostatnich dobrych odczytach z naszego kraju rośnie prawdopodobieństwo, że obniżki jednak nie będzie.

 

Korekta na USD/PLN

Wczoraj wieczorem eurodolar dochodził do poziomów dość wysokich, mianowicie do okolic 1,25. Jak można się było spodziewać, w ciągu kolejnych kilkunastu godzin, w nocy naszego czasu, nastąpiła lekka korekta o technicznm charakterze – i dziś rano notujemy poziom 1,2465. Nie osłabia to byków całkowicie, aczkolwiek pokazuje, że jeszcze za wcześnie, by całkowicie odwracać losy eurodolara na rzecz silnego euro. Wiele firm jednak korzysta z sytuacji aby kupić dolary w niższej cenie w internetowym serwisie wymiany walut takich jak kantor.pl. 

Dziś o 11:00 poznamy inflację PPI w Strefie Euro, poza tym wypowie się w ciągu dnia aż czterech przedstawicieli Fed, w tym o 14:30 sama Janet Yellen. Ostatnią mowę wygłosi (o 21:30) William Dudley.


 

 

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc