Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Komentarze walutowe Kantor.pl

Złoty stabilny

2016-02-29

Złoty pozostaje stabilny, choć widoczna jest niewielka korekta. W ubiegłym tygodniu nasza waluta wypadała na tle koszyka CEE dosyć dobrze, teraz jednak ten trend uległ wyhamowaniu. Dziś czekaliśmy na dane z USA, które finalnie okazały się słabsze niż przewidywano, ale mimo wszystko dolar utrzymał silną pozycję.

 

Rośnie rentowność długu, kursy bez większych wahań

Poranne notowania z ryku forex przedstawiały się dzisiaj następująco: 4,3678 PLN za euro, 3,9951 PLN za dolara amerykańskiego, 4,0089 PLN za franka szwajcarskiego i 5,5359 PLN wobec brytyjskiego funta. Wzrosła rentowność obligacji długoterminowych osiągając poziom 2,961%. Wieczorem na kantor.pl za dolara trzeba było zapłacić 4,0110 zł, a za euro 4,3629 zł. W skupie za franka płacono 3,9955 zł, za futa szterlinga 5,5443 zł. Znaczących zmian w wycenie złotego nie zanotowano. Dolar, po piątkowych dobrych danych nadal wysoko, mimo dzisiejszego rozczarowania spadkiem dynamiki zamówień na domy i indeksu PMI z Chicago.

 

Na parach utrzymane trendy

Trendy spadkowe na parach GBP/PLN i EUR/PLN zostały utrzymano, mimo niewielkiego odbicia na funcie dziś po południu. Kwotowania dolara na szerokim rynku oraz na parze z naszym złotym trzymują się wysoko. Amerykańska waluta korzysta nadal z dobrych piątkowych danych makro. Kurs dolara utrzymuje się w okolicy 4 PLN, podobnie jak kurs szwajcarskiego franka. W kraju ważny czynnik stanowi obecnie stanowisko nowej Rady Polityki Pieniężnej. Oczekiwano zmian, a tymczasem Rada podtrzymuje stanowisko swoich poprzedników, obniżki stóp na razie nie będzie, chyba że radykalne kroki podejmie EBC. Na razie trudno powiedzieć, czy program QE zostanie zwiększony i o ile. Czekamy na posiedzenie EBC, które odbędzie się10 marca.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc