Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty jedną z trzech najsłabszych walut

2016-06-24

Złoty jest dziś jedną z trzech najsłabszych walut. Niestety wypada najgorzej spośród koszyka CEE, ale też bardzo słabo na szerokim rynku. Słabsze od naszej waluty są dziś tylko funt szterling i rand (RPA). Gwałtownie wzrósł za to kurs franka szwajcarskiego. SNB odpowiedział na taki obrót spraw na rynku walutowym interwencją.

 

Inwestorzy uciekają od ryzyka

Inwestorzy zareagowali gwałtowną ucieczką od ryzyka, wyprzedając waluty rynków wschodzących oraz rzecz jasna funta. Sytuacja złotego jest dramatyczna. Pojawiają się głosy, że euro dąży do poziomu 5 zł, z drugiej strony trudno uwierzyć, by bank centralny nie bronił złotego. Interwencja ze strony NBP prawdopodobnie będzie, jeśli zostanie przekroczony punkt krytyczny. Warto obserwować z jaką dynamiką zachodzą zmiany na rynku walutowym. Wieczorem kurs dolara wynosi 4,06 zł, kurs funta 5,54 zł, a kurs franka 4,17 zł. Za nami interwencja Szwajcarów, którzy wypuszczając na rynek dużą ilość swojej waluty zdołali nieco osłabić jej kurs.

 

Złoty słaby

Złoty jest jedną z najsłabszych walut, nie tylko w regionie, ale też na świecie. Właściwie jest bardzo źle, bo więcej od złotego tracą tylko dwie inne waluty i w najbliższym czasie nie należy spodziewać się polepszenia kondycji złotego. Wszelkie doniesienia o niepewnym losie Unii pogarszać będą nastroje wokół złotego. Pojawiają się już pytania, kiedy do interwencji przystąpi NBP. Pierwsze opinie ekonomistów zakładają, że tym momentem będzie poziom 4,60 zł za euro. Aktualnie kurs euro wynosi 4,50 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc