Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Słabszy złoty, drożeją funt i frank

2016-09-12

Nie było decyzji w sprawie ratingu, a co za tym idzie złoty nie zyskał bodźca do umocnienia. Na światowych giełdach spadki, co odczuwają też rynki finansowe. Sentyment generalnie jest słabszy. Złoty znajduje się w trudniejszej sytuacji. Kurs franka szwajcarskiego osiągnął pułap 4 PLN, drożeje również funt szterling.

 

Agencja Moody’s odwleka decyzję

Agencja Moody’s postraszyła Polskę możliwością zmiany ratingu, ale tak naprawdę nic nie zrobiła. Decyzji nie podjęto, odkładając ją na styczeń. Na szerokim rynku sentyment raczej słaby. Inwestorzy obawiają się co przyniesie posiedzenie FED zaplanowane na 21 września. Nikt już praktycznie nie liczy na podwyżkę we wrześniu, ale w kwestii spekulacji pozostają dalsze ruchy ze strony FED. Niepokój budzą także wyniki wyborów prezydenckich zaplanowanych na listopad. Konkludując, dla walut EM nie jest to dobry okres, choć w ubiegłym tygodniu złoty otrzymał wsparcie w postaci jastrzębiego komunikatu RPP.

 

Funt drożeje

Na parze ze złotym znaczne umocnieni funta. W ubiegłym tygodniu kurs sprzedaży na kantor.pl wynosił 5,15 zł. Dziś jest to już 5,18 zł, z tendencją do dalszych wzrostów. Podrożał także szwajcarski frank, co budzi szczególne obawy frankowiczów. Przez dłuższy czas kurs oscylował w okolicy 3,89-99, ale to już przeszłość. Kurs franka obecnie wynosi 4 PLN. Na pozostałych parach test górnej granicy oporu, z euro przy 4,36 a z dolarem 3,89 zł. Analitycy twierdzą, że może to zwiastować krótkoterminowe przesilenie oraz prowadzić do odrobienia ostatniej przeceny.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc