Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty, umocnienie do dolara

2016-12-30

Ostatnie wydarzenia na szerokim rynku wpłynęły też na złotego. Obniżki notowań dolara pozwalają na stabilizację na złotym. Nasza waluta po kilkunastu godzinach większej zmienności ale przy płytkim rynku, może mówić o okresie względnego spokoju. Na parach bez zmian, a nawet umocnienie do dolara.

 

Próba stabilizacji

Złoty wykorzystał szansę jaka przynosi słabszy dolar i zdołał się umocnić na tyle, że nie dochodzi do wzrostu kursów walut. Małym wyjątkiem jest tutaj szwajcarski frank, który kosztuje dziś o jeden grosz więcej niż wczoraj i trzeba za niego zapłacić 4,13 zł. To jedyny wyjątek wśród kluczowych walut, gdzie złoty stracił na parze. Niższy jest za to kurs dolara i wynosi dziś 4,20 zł, wczoraj było to 4,21 zł. Pozostałe zestawienia bez zmian. Kurs euro podobnie jak wczoraj 4,42 zł, kurs funta szterlinga 5,18 zł.

 

Zaskakujący rozwój sytuacji

Rozwój sytuacji na złotym można uznać za interesujący. Początkowo nasza waluta była wyceniana dosyć ostrożnie, nie przekraczano minimów z wczoraj i zanosiło się raczej na spadki na złotym, gdy tymczasem z biegiem dnia złoty ustabilizował swoją pozycję. Aktywność inwestorów na rynku pozostaje wciąż niewielka. Nie spodziewamy się także przełomowych wydarzeń na szerokim rynku. Kalendarium makro również jest ubogie, zatem należy przyjąć, że większych zmian na parach powiązanych ze złotym nie będzie. Dziś dane makro z Polski, ale zwyczajowo już złoty jest na nie mało wrażliwy, skupiając się na bodźcach płynących z szerokiego rynku. Większe ożywienie możliwe po nowym roku.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc