Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty czeka na decyzję agencji ratingowej

2016-09-07

Za nami próba rozegrania mocniejszego złotego. Złoty próbuje utrzymać mocniejszą pozycję już trzeci dzień, ale na razie można mówić zaledwie o lekkim odreagowaniu ostatnich spadków. Trudno na razie oczekiwać radykalnych zmian w wycenie naszej waluty, ponieważ inwestorzy wstrzymują się z poważnymi decyzjami do końca tygodnia, kiedy to będą mogli kierować się postanowieniem agencji Moody’s w sprawie naszego ratingu.

 

Kursy walut

Złoty próbuje utrzymać się na mocniejszej pozycji, jednak nie można na razie liczyć na spektakularne umocnienie naszej waluty. Kursy walut kształtują się następująco: euro 4,33 zł, dolar 3,85 zł, frank szwajcarski 3,98 zł, funt szterling 5,14 zł. W piątek poznamy decyzję agencji Moody’s, będzie to najważniejsze wydarzenie tygodnia z punktu widzenia złotego. Utrzymanie ratingu na dotychczasowym poziomie poprawi, a przynajmniej nie pogorszy sytuacji naszej waluty. Sytuacja przeciwna przyczyni się z pewnością do spadków na złotym. Niestety jest ona coraz bardziej prawdopodobna. Pod koniec tygodnia, tuż przed publikacją decyzji agencji inwestorzy mogą być bardziej nerwowi, możliwa zatem wyprzedaż naszej waluty. Na razie reakcje pozostają dosyć stonowane.

 

Brak impulsów

Na krajowym rynku brak jest istotnych impulsów. Pewny wpływ na notowania złotego mogła mieć jedynie rezygnacja M. Chrzanowskiego z członkostwa w RPP. Rynek koncentruje się na ocenie inwestycyjnej agencji Moody’s. Wzrosło ostatnio ryzyko niekorzystnej dla złotego decyzji. Ponadto kolejnym zagrożeniem dla naszej waluty, a także dla pozostałych walut EM, są doniesienia z szerokiego rynku o podwyżkach stóp w USA. W tej sytuacji złoty radzi sobie przyzwoicie.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc