Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złotówka traci do euro

2015-07-08

Decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian nie wpłynęła na zachowanie złotego. Czynnikiem który pozostaje w centrum uwagi inwestorów jest nierozwiązana sytuacja Grecji. Dzisiaj złotówka traci do euro, ale zyskuje względem funta szterlinga. Notowania dolara poruszają się z kolei w wąskiej konsolidacji.


 

Dolar USD

Notowania dolara wczoraj po południu pokonały zanotowane w poniedziałek maksimum (3,8370), ale przewaga strony popytowej nie trwała długo. Kurs tej pary nie tylko wyhamował wzrost, ale także cofnął w godzinach wieczornych. Od tamtej pory para ta buduje wąską konsolidację. Notowania USD/PLN od połowy czerwca poruszają się wewnątrz kanału wzrostowego. Wybicie z tego kanału górą otworzyłoby drogę do ataku strefy oporów 3,9416 – 3,9670 wyznaczanej przez tegoroczne ekstrema zanotowane w marcu oraz poziom równości obecnej fali wzrostowej z tą zbudowaną w drugiej połowie maja

 

 

Notowania funta

Złotówka zyskuje dziś względem funta szterlinga. Kurs GBP / PLN sforsował lokalną linię trendu wzrostowego poprowadzoną po dołkach z ostatnich dwóch tygodni, co sugeruje pogłębienie spadkowego ruchu korekcyjnego na tym rynku. Kolejnym celem notowań w tej sytuacji są okolice poziomu 5,85 (38,2% zniesienie fali wzrostowej z genezą 9 czerwca i średnioterminowa linia trendu wzrostowego). Scenariusz spadkowy zostałby zanegowany gdyby kurs pokonał tegoroczne maksima na poziomie 5,99 i znalazł się na najwyższym poziomie od stycznia 2007 roku.


 

Notowania EUR

Notowania EUR/PLN testują obecnie kluczowy, średnioterminowy poziom oporu w postaci 61,8% zniesienia sekwencji spadkowej z grudnia ubiegłego roku (4,2325). Poziom ten wyznacza maksymalny, modelowy zasięg wzrostowej korekty tej sekwencji. Jego pokonanie będzie pierwszym sygnałem budowania nowej średnioterminowej fali w górę, której celem są przynajmniej zeszłoroczne ekstrema w okolicy 4,40

 

Autor:

Karolina Bojko-Leszczyńska

EFIX Dom Maklerski S.A.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc