Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złotemu w gruncie rzeczy się nie poprawia

2016-06-27

Jaka jest – każdy widzi, moglibyśmy rzec z gorzką ironią. Atmosfera na głównej parze jest taka, że rezydujemy przed godziną 15:00 w okolicach 1,0975-80, zaś dzienne maksima to raptem 1,1080 (z małym kawałkiem).

 

 

Zasadniczo więc silniejszą stroną zmagań jest dolar. Dziś w kalendarium nie ma zbyt wielu istotnych rzeczy, pewne znaczenie może mieć np. indeks PMI dla usług, który poznamy o 15:45. Rynki trawią jeszcze skutki brytyjskiego referendum, czy może raczej przeżuwają możliwe scenariusze. Spekulanci zarobili (ci oczywiście, którzy zagrali ryzykownie, przeciwko głównemu trendowi, bo jednak jeszcze w czwartek mocne były głosy o tym, że wygra mimo wszystko frakcja pro-unijna).

 

O 19:30 wypowie się publicznie Mario Draghi i w ogóle będzie w tym tygodniu przemawiał zarówno on, jak też i inni przedstawiciele EBC. Usłyszymy też członków FOMC, czyli komitetu sterującego polityką Fed, np. w środę będzie to Janet Yellen, czyli wielka szefowa.

 

 

Co ze złotym?

Ze złotym – jak w tytule. Oczywiście poziomy, które widzimy dziś po południu są dlań korzystniejsze niż efemeryczne, gwałtowne maksima z piątku – ale te maksima wytyczyły jednak pewien zakres, pewne granice, do których  rynek może dojść w razie kolejnego ataku przeceny i paniki. Tak np. na EUR/PLN możemy rozważać 4,53 w charakterze takiej granicy (aktualnie jest ok. 4,4620, nad ranem notowano 4,41, jakkolwiek faktyczny start nastąpił raczej z rejonu 4,44). Na USD/PLN istnieje ryzyko, że dotrzemy kiedyś do 4,12 – 4,13, na razie jest 4,06, rankiem było to ok. 4,03 z naddatkiem.

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc