Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zgodnie z przewidywaniami spadki na dolarze i franku

2015-09-11

Złoty kończy tydzień mocniejszy w stosunku do dolara i franka szwajcarskiego. Umocnienie jest pochodną sytuacji na szerokim rynku, gdzie dolar i frank zanotowały spadki. Dzisiejsze krajowe dane makro nie są zbyt istotne, ale poznamy także odczyty z Niemiec i USA. Złoty ma szansę na dalsze umocnienie na parach z dolarem i frankiem.

 

Na rynku złotego stabilnie

Nasza waluta umacnia się do dolara oraz do franka. W przypadku franka szwajcarskiego na parze z euro notujemy kolejne rekordowe odczyty, co przekłada się na relację CHF/PLN. Kurs franka w najbliższych dniach prawdopodobnie jeszcze spadnie, a rano wynosił 3,8306 PLN.

 

Złoty umocnił się

Dzisiejsze notowania wyraźnie pokazują, że złoty ma potencjał do dalszego umocnienia na parach. Kurs dolara wynosi 3,7290 PLN, a część analityków widzi szansę na 3,70. Kurs euro wynosi 4,2089 PLN, kurs funta 5,7612 PLN.

 

Złoty relatywnie silny

O sile złotego świadczy też zachowanie stabilnego kursu euro. Waluty CEE nie reagują znacząco na niepokój w związku z sytuacją w Chinach. Wzrost niechęci do ryzyka jest widoczny, ale waluty naszego regionu radzą sobie zaskakująco dobrze.

 

Dzisiejsze odczyty

Dziś brak jest ważnych impulsów z Polski. Poznamy jedynie dane dotyczące handlu zagranicznego za okres I-VII. Ciekawsze jest kalendarium wydarzeń na szerokim rynku. Znajdują się w nim publikacje z Niemiec i USA, a mianowicie inflacja CPI i PPI.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc