Zgodnie z przewidywaniami spadki na dolarze i franku

2015-09-11

Złoty kończy tydzień mocniejszy w stosunku do dolara i franka szwajcarskiego. Umocnienie jest pochodną sytuacji na szerokim rynku, gdzie dolar i frank zanotowały spadki. Dzisiejsze krajowe dane makro nie są zbyt istotne, ale poznamy także odczyty z Niemiec i USA. Złoty ma szansę na dalsze umocnienie na parach z dolarem i frankiem.

 

Na rynku złotego stabilnie

Nasza waluta umacnia się do dolara oraz do franka. W przypadku franka szwajcarskiego na parze z euro notujemy kolejne rekordowe odczyty, co przekłada się na relację CHF/PLN. Kurs franka w najbliższych dniach prawdopodobnie jeszcze spadnie, a rano wynosił 3,8306 PLN.

 

Złoty umocnił się

Dzisiejsze notowania wyraźnie pokazują, że złoty ma potencjał do dalszego umocnienia na parach. Kurs dolara wynosi 3,7290 PLN, a część analityków widzi szansę na 3,70. Kurs euro wynosi 4,2089 PLN, kurs funta 5,7612 PLN.

 

Złoty relatywnie silny

O sile złotego świadczy też zachowanie stabilnego kursu euro. Waluty CEE nie reagują znacząco na niepokój w związku z sytuacją w Chinach. Wzrost niechęci do ryzyka jest widoczny, ale waluty naszego regionu radzą sobie zaskakująco dobrze.

 

Dzisiejsze odczyty

Dziś brak jest ważnych impulsów z Polski. Poznamy jedynie dane dotyczące handlu zagranicznego za okres I-VII. Ciekawsze jest kalendarium wydarzeń na szerokim rynku. Znajdują się w nim publikacje z Niemiec i USA, a mianowicie inflacja CPI i PPI.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych