Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Zatrzymanie sprawców napadu na kantor w Gołkowicach

2014-12-23

18 grudnia 2014 roku dokonano zatrzymania sprawców udaremnionego napadu na kantor w Gołkowicach na Śląsku. Ujęto trzech mężczyzn znanych wcześniej Policji, w wieku od 21 do 28 lat, grozi im 12 lat pozbawienia wolności, o czym zdecyduje sąd.

 

Napad w Gołkowicach

Do napadu, którego sprawcami okazali się zatrzymani doszło 25 listopada 2014 roku przy ulicy Celnej w Gołkowicach, w powiecie wodzisławskim. Wtargnęli wówczas do punktu wymiany walut zamaskowani w kominiarkach dwaj mężczyźni, zaś trzeci czekał przed kantorem w samochodzie gotowy do ucieczki. Bandyci padali na obsługę pałując ją i żądając wydania gotówki. Na nieszczęście sprawców zdarzenie dostrzegł policjant, który był w pobliżu i wykonywał rutynowy obchód dzielnicowy. Policjant z Komisariatu Policji w Gorzowie ruszył z odsieczą, tym samym płosząc sprawców. Tym samym udaremnił napad na kantor. W wyniku napadu nie skradziono pieniędzy, mimo to sprawcy odpowiedzą za napaść na pracownika kantoru i usiłowanie rabunku.
 

 

Sprawcy schwytani

Napastnicy nie cieszyli się zbyt długo wolnością. Policja uruchomiła zespół śledczy przy wodzisławskiej komendzie Policji, który szybko ustalił sprawca napadu na kantor osądzonytożsamość sprawców i przygotował ich zatrzymanie. Sprawcami napadu na kantor w Gołkowicach są: 21 letni mężczyzna oraz osiemnastolatek, a także 28latek, wszyscy znani dotąd Policji z wcześniejszych występków i popełnionych przestępstw przeciw mieniu. Sąd Rejonowy w Wodzisławiu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawców. Mimo braku rabunku gotówki sprawcom za napad grozi 12 lat więzienia.  

 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc