Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaskakujące dane z USA, spadki na dolarze

2016-06-02

Sentyment na rynkach globalnych jest ostatnio słabszy, co wpływa negatywnie na amerykańską walutę. FED, by zdecydować o podwyżce stóp musi mieć jasną sytuację i dolara w bardzo dobrej kondycji. Tymczasem dziś doszedł kolejny niepokojący aspekt - zaskakujące dane z rynku motoryzacyjnego.

 

Słabe dane z USA

Tak dużego zaskoczenia już dawno nie było. Tym razem jest to niestety rozczarowanie danymi płynącymi z sektora motoryzacyjnego. Poznaliśmy dane za maj o sprzedaży nowych aut. Zazwyczaj, w tym miesiącu bite są rekordy ilości sprzedanych samochodów. Obecnie zanotowano jednak poważny spadek, największy od sześciu lat. W porównaniu do minionego roku sprzedaż nowych aut zmalała aż o 6 proc. a w ujęciu miesięcznym zwiększyła zaledwie nieco o ponad 1 proc. Z pewnością dla wielu analityków był to szok, który skłaniać będzie do rewizji innych wskaźników makro. Sytuacja ta nie sprzyja dolarowi.

 

Nienajlepszy sentyment

Sentyment na rynkach globalnych może budzić niepokój. FED potrzebuje jasnej, klarownej sytuacji, najlepiej bezwzględnej dominacji dolara, by móc nadal generować sygnały o podwyżce stóp procentowych, a następnie zrealizować ten ruch. Niepokojące doniesienia utrudniają realizację planu serii podwyżek. Kurs dolara już zareagował i choć co prawda dziś większych wahań nie było, to w ujęciu tygodniowym widoczne są wyraźne spadki. Dzisiejszy kurs dolara wynosi 3,94 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc