Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Zagrożenie dla kursu złotego

2016-03-25

Przedświąteczny handel, jak już wspominamy od kilku dni, nie niesie za sobą wielu emocji, z uwagi na niską zmienność i niewielką aktywność uczestników rynku. Ma miejsce raczej zamykanie pozycji. Nie sposób jednak pominąć milczeniem ostatnich danych makro z Polski, które mogą stanowić zagrożenie dla złotego.

 

Słabe indeksy koniunktury

W tym tygodniu obok danych z USA, czy Wielkiej Brytanii były też rodzime odczyty. Indeksy koniunktury okazały się jednak słabe. Polska gospodarka radzi sobie słabiej. Chodzi zwłaszcza o indeksy zaufania konsumenckiego. Wskaźniki bieżący i wyprzedzający spadły o 3 punkty. Na razie dane te nie są w stanie zachwiać notowaniami złotego, ale wystarczy jeszcze kilka takich odczytów i złoty będzie w kłopotach. Inwestorzy zaczną niechętnie odnosić się do naszej waluty, zwłaszcza jeśli zdecyduje się wkrótce na podwyżkę stóp w USA. Mniejsze zainteresowanie złotym przekłada się na rosnące kursy walut. Na razie złoty jest stabilny.

 

W Europie niespokojnie

W Europie niespokojnie, nie tylko ze względu na zamachy terrorystyczne w Brukseli, ale także w reakcji na słowa Draghiego, który zapowiedział koniec obecnego cyklu luzowania polityki. Inwestorzy dostali sygnał, że warto przenieść kapitał za ocean, szczególnie w świetle ostatnich wypowiedzi członków FED. Euro traci wyraźnie na rzecz dolara. Dzisiejszy kurs euro to 4,24-4,27 zł, kurs dolara 3,80-3,82 zł, kurs funta szterlinga 5,36-5,40 zł a kurs szwajcarskiego franka 3,89-3,92 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc