Zagrożenie dla kursu złotego

2016-03-25

Przedświąteczny handel, jak już wspominamy od kilku dni, nie niesie za sobą wielu emocji, z uwagi na niską zmienność i niewielką aktywność uczestników rynku. Ma miejsce raczej zamykanie pozycji. Nie sposób jednak pominąć milczeniem ostatnich danych makro z Polski, które mogą stanowić zagrożenie dla złotego.

 

Słabe indeksy koniunktury

W tym tygodniu obok danych z USA, czy Wielkiej Brytanii były też rodzime odczyty. Indeksy koniunktury okazały się jednak słabe. Polska gospodarka radzi sobie słabiej. Chodzi zwłaszcza o indeksy zaufania konsumenckiego. Wskaźniki bieżący i wyprzedzający spadły o 3 punkty. Na razie dane te nie są w stanie zachwiać notowaniami złotego, ale wystarczy jeszcze kilka takich odczytów i złoty będzie w kłopotach. Inwestorzy zaczną niechętnie odnosić się do naszej waluty, zwłaszcza jeśli zdecyduje się wkrótce na podwyżkę stóp w USA. Mniejsze zainteresowanie złotym przekłada się na rosnące kursy walut. Na razie złoty jest stabilny.

 

W Europie niespokojnie

W Europie niespokojnie, nie tylko ze względu na zamachy terrorystyczne w Brukseli, ale także w reakcji na słowa Draghiego, który zapowiedział koniec obecnego cyklu luzowania polityki. Inwestorzy dostali sygnał, że warto przenieść kapitał za ocean, szczególnie w świetle ostatnich wypowiedzi członków FED. Euro traci wyraźnie na rzecz dolara. Dzisiejszy kurs euro to 4,24-4,27 zł, kurs dolara 3,80-3,82 zł, kurs funta szterlinga 5,36-5,40 zł a kurs szwajcarskiego franka 3,89-3,92 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych